سودجویی در بازار سکه و ارز ناشی از ضعف اعتقاد به‌روز قیامت است

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: انسانی که معتقد به‌روز حساب‌وکتاب باشد خیانت به خود و ملت نمی‌کند عده‌ای سودجو و بی‌اعتقاد به قیامت مقدار زیادی طلا خریداری کردند و طلایی که باید در تولید هزینه می‌شد در خانه‌هاست این ناشی از ضعف اعتقاد به قیامت است.

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: انسانی که معتقد به‌روز حساب‌وکتاب باشد خیانت به خود و ملت نمی‌کند عده‌ای سودجو و بی‌اعتقاد به قیامت مقدار زیادی طلا خریداری کردند و طلایی که باید در تولید هزینه می‌شد در خانه‌هاست این ناشی از ضعف اعتقاد به قیامت است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۵ مرداد با اشاره به آیه مالک یوم‌الدین در سوره حمد و یادآوری روز حساب‌وکتاب گفت: انسانی که معتقد به‌روز حساب‌وکتاب باشد خیانت به خود و ملت نمی‌کند عده‌ای سودجو و بی‌اعتقاد به قیامت مقدار زیادی طلا خریداری کردند و طلایی که باید در تولید هزینه می‌شد در خانه‌هاست این ناشی از ضعف اعتقاد به قیامت است. امام راحل فرمودند عالم محضر خداست جایی و کاری برا خدا مخفی نیست در محضر خدا معصیت نکنید باید کنترل زبان خود را داشته باشیم و نباید به دلیل مشکلات به خدا، پیامبر و اعتقادات و رهبری بد بگوییم.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر با اشاره به ویژگی‌های روز جمعه درآیات و روایات گفت: جمعه، سید الایام و روز مبارکی است، این روز، روز ظهور حضرت مهدی و قیام قیامت خواهد بود. یک سوره در قرآن کریم به همین نام وجود دارد اولین نماز جمعه در این روز به فرمان امام و در سال ۵۸ به امامت آیت‌الله طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد.

وی ادامه داد: خداوند در سوریه جمعه به بندگان دستور داده وقتی صدای اذان را شنیدید به‌سوی ذکر خدا که همان نماز است بشتابید و خریدوفروش را رها کنید منظور اینکه از همه‌چیز انسان دست بکشد و به‌سوی نماز بشتابد. حضرت امیر در روز جمعه اجازه می‌داد زندانیان در نماز جمعه شرکت کنند. در آیه ۹ سوره منافقین خداوند فرمان داده است که ای مؤمنان مال و ثروت دنیا نباید شمارا از یاد خدا غافل کند هر کس غفلت بورزد ضرر بزرگی کرده است.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم در خصوص اهمیت نماز جمعه گفت: ایشان می‌فرمایند: هر کس از روی ایمان به نماز جمعه بیاید خطاب می‌رسد که گناهان گذشته بخشیده شد باید مراقب آینده باشد ایشان درجایی دیگر می‌فرمایند: هر کس سه جمعه پشت سر هم بدون عذر موجه در نماز جمعه شرکت نکند خداوند مهر غفلت بر قلب او می‌زند.

وی با اشاره به سالروز عملیات مرصاد در پنجم مرداد سال ۶۷ گفت: امام در ۲۷ تیرماه سال ۶۷ قطعنامه را پذیرفتند و جنگ خاتمه پیدا کرد دشمن خیال می‌کرد ایران به دلیل ضعف و ناتوانی قطعنامه را قبول کرده است بنابراین در پنجم مرداد سال ۶۷ از جنوب و غرب به کشور حمله کرد. بیش از ۴ هزار نفر از منافقین با پشتیبانی نیروهای عراقی وارد سرپل ذهاب شدند و تصور می‌کردند ظرف مدت سه روز تهران را فتح می‌کنند اما رزمندگان اسلام با پشتیبانی هوانیروز دوهزار و ۵۰۰ نفر از منافقین را بدرک واصل کردند طی این عملیات ۴۰۰ دستگاه خودرو و نفربر و تانک منافقین منهدم شد.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به پیروزی‌های ارتش یمن در جنگ با نیروهای ائتلاف گفت: مردم یمن مقاومت به خرج دادند و باوجوداینکه در یمن هیچ جای سالمی نیست اما علاوه بر حمله پربادی به فرودگاه ابوظبی امارات، دو کشتی جنگی عربستان را هدف قرارداد و توانست وضعیت را در میدان جنگ به نفع خود تغییر دهد.

وی با تأکید بر صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف در شرایط کنونی کشور گفت: اسراف یعنی زیاده‌روی و از حد گذشتن از همه کارها. انسان بادی میانه‌رو باشد در خوردن، آشامیدن، حرف زدن. انسانی که می‌تواند با یک خودروی ۱۰۰ میلیونی زندگی خود را اداره کند اگر خودروی یک‌میلیاردی بخرد اسراف و حرام است. خداوند در آیه ۳۱ سوره اعراف می‌گوید: از روزی‌های حلال‌بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید اسراف با مشتقات آن ۱۵ مرتبه در قرآن کریم آمده است. امسال به دلیل کمی آب و گرمای هوا دولت دستور داد تا ساعات کار اداره تغییر یابد طی این اقدام حدود ۲ هزار مگاوات در برق صرفه‌جویی شد باید در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کرد. همیشه پیروزی‌های بزرگ نظام از دل سختی‌ها بیرون آمده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *