سوال از رئیس جمهور به قوت خود باقی است/ امضاها بیشتر از حد نصاب است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نمایندگان از طرح سوال از رئیس جمهور منصرف نشدند، گفت: سوال از رئیس جمهور به قوت خود باقی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نمایندگان از طرح سوال از رئیس جمهور منصرف نشدند، گفت: سوال از رئیس جمهور به قوت خود باقی است.
به گزارش اسلامشهرخبر، سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکار نیوز با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور در خصوص مشکلات موسسات مالی – اعتباری و ندادن پول مردم از سوی موسسات بیش از حد نصاب امضاء را دارد، گفت: هر چند تعدادی از نمایندگان مجلس امضای خود را پس گرفتند، اما هنوز تعداد زیادی از امضاها باقی مانده است و نمایندگان بر حضور رئیس جمهور در صحن مجلس اصرار دارند.

وی افزود: اینکه برخی از نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کرده و بعد با لابیهایی که از سوی مسئولین دولتی صورت گرفته، امضاهای خود را پس گرفتند، موجب ناراحتی ما نمایندگان شد اما این پس گرفتن امضاها باعث منتفی شدن سوال از رئیس جمهور نشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص تلاشهای مسئولین دولتی برای پس گرفتن امضاهای نمایندگان، با اشاره به توئیت چند روز پیش خود گفت: اینجانب در آن توئیت اعلام کردم که وقتی نمایندگان با یک وزیر ملاقات دارند و یا از او درخواستی برای حل مشکل حوزه انتخابیه دارند، از او خواسته می‌شود فرم انصراف از سوال از رئیس جمهور را پر کند. این تلاش ها انجام شده و همچنان ادامه دارد.

نقوی حسینی این اقدام دولتی ها را یک واقعیت انکار ناپذیر دانست و افزود: به رغم این تلاشها هنوز سوال از رئیس جمهور بیش از حد نصاب امضا دارد.

وی تصریح کرد: ما از امروز یکشنبه مجددا پیگیر این طرح در مجلس خواهیم بود و از هئت رئیسه مجلس می خواهیم با اعلام وصول این طرح از رئیس جمهور دعوت کند تا با حضور در مجلس به سوالات نمایندگان در باره مشکلات موسسات مالی- اعتباری توضیح دهد.

نماینده ورامین در مجلس با بیان اینکه برای طرح سوال از رئیس جمهور به امضای ۷۴ نماینده نیاز است، گفت: طرح سوال از رئیس جمهور با ۱۰۱ امضاء در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس دارد که روز دوشنبه در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

علاوه بر طرح سوال از رئیس جمهور در خصوص موسسات مالی- اعتباری، طرح دوم سوال از رئیس جمهور هم در مجلس تهیه شده که دارای پنج محور است.

علت افزایش قیمت ارز، گسترش بیکاری و ایجاد نشدن شغل برای جوانان، دلایل استمرار تحریمهای بانکی علی رغم اجرایی شدن همه تعهدات برجام از سوی ایران، حجم زیاد کالای قاچاق به کشور و رکود اقتصادی چندین ساله از جمله این محورهاست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *