سه کشور اروپایی در مذاکرات می‌خواستند ایران را منزوی کنند

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: نقشه این بود که آمریکا از برجام خارج شد و تحریم کرد و اروپایی‌ها چیزی تضمین نکردند برای اینکه ایران تنها بماند و منزوی شود و ناچار به تسلیم شود.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: نقشه این بود که آمریکا از برجام خارج شد و تحریم کرد و اروپایی‌ها چیزی تضمین نکردند برای اینکه ایران تنها بماند و منزوی شود و ناچار به تسلیم شود.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی امام‌جمعه اسلامشهر در خطبه‌های نماز جمعه ۳۱ تیر با توصیه به تقوا به حدیث منزلت و مباحث پیرامون آن اشاره کرد و گفت: در حدیث منزلت پیامبر به امیرالمؤمنین فرمودند: تو برای من همانند هارون برای موسی هستی با این تفاوت که بعد از من پیامبر دیگری نخواهد آمد. این یعنی جایگاه و مقام علی (ع) همانند هارون برای موسی است حدیث منزلت یک حدیث متواتر و قطعی است و در بسیاری از کتب اهل سنت آمده است.

وی ادامه داد: راوی حدیث منزلت نیز بیش از یک نفر بودند و بسیاری از صحابه این حدیث را نقل کرده‌اند چون راه فراری از این حدیث نیست می‌گویند این حدیث یک‌بار و برای یک موقعیت خاص بود که پیامبر می‌خواستند به جنگ تبوک بروند و امیرالمؤمنین را به‌عنوان خلیفه و جانشین قراردادند یعنی به‌صورت موقت؛ اما شیعه پاسخ می‌دهد که پیامبر در هفت مورد و موقعیت این حدیث را بیان کردند که یکی از آنان جنگ تبوک بود. پیامبر اکرم در این جنگ می‌خواست امیرالمؤمنین را همراه خود ببرند اما جبرئیل پیام آورد که منافقین قصد توطئه دارند و باید یا خود بمانی یا کسی که مانند توست.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر با اشاره به آیات ۲۹ و ۳۰ سوره طه گفت: در این دو آیه خداوند مناصب و مقام‌های حضرت هارون را بیان می‌کنند، هارون در این آیات برادر، خلیفه، وزیر، کمک‌حال و شریک در امور رسالت حضرت موسی عنوان‌شده است. همه این مناصب با این حدیث منزلت قطعی متواتر برای حضرت علی نسبت به پیامبر اکرم ثابت می‌کند. علاوه بر آن هارون داماد موسی نبود ولی حضرت علی داماد پیامبر بود.

وی با اشاره به ویژگی‌های حضرت علی (ع) از دیدگاه عمر بن خطاب گفت: عمر می‌گفت نام علی (ع) را به بدی نبرید زیرا من از پیامبر اکرم سه جمله درباره علی شنیدم که اگر یکی از این سه جمله درباره من بود از تمام آنچه خورشید بر آن می‌تابد برای من بهتر بود. شنیدم که پیامبر به علی تکیه کرده بود و دستش را بر شانه علی گذاشت و گفت: یا علی تو اولین مؤمن امت اسلامی هستی و اولین کسی هستی که اسلام را پذیرفت تو برای من به‌منزله هارون برای موسی هستی.

حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به تبلیغات دشمن با ابزارهای جدید علیه اسلام گفت: زمان ما زمان بدی است زمانی است که تبلیغات ناروا علیه اسلام، قرآن و اهل‌بیت زیاد است زمان‌حساسی است. فرمودند آخرالزمان زمانی است که صبح انسان مؤمن از خانه بیرون می‌رود و عصر کافر به خانه بازمی‌گردد.

وی با اشاره به حدیثی که مرحوم محدث قمی در مورد ماه‌های حرام نقل کرده است گفت: هر کس دریکی از ماه‌های حرام سه روز متوالی روزه بگیرد ثواب ۹۰۰ سال عبادت برای او نوشته می‌شود در برخی کتب ثواب ۱۰۰ سال عبادت نوشته‌شده است. گناهان در ماه‌های حرام نیز مضاعف می‌شود حسنات و کارهای نیک نیز در این ماه مضاعف نوشته می‌شود.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به رویدادهای ماه ذی العقده گفت: در ۲۵ این ماه حضرت آدم با کمک جبرائیل خانه کعبه را ساخت در پنجم این ماه حضرت ابراهیم خانه کعبه را که در طوفان نوح ویران‌شده بود بازسازی کرد. ۱۱ این ماه سالروز میلاد علی بن موسی‌الرضا است ایشان در سال ۱۴۸ هجری قمری در مدینه به دنیا آمدند.

وی با اشاره به اقدامات امریکا علیه جمهوری اسلامی گفت: آمریکای جنایت‌کار ما را شدیداً تحریم کرده است نزدیک به ۴۰ سال است که هرسال تشدید کرده است. بعد از برجام هم تقریباً امیدی بود که اروپایی‌ها جای آمریکا را پر کنند در این دو ماه مذاکره با اروپایی‌ها از آنان نیز چیز بدرد بخوری بدست نیامده است همان‌طوری که رهبر انقلاب فرمودند من اطمینانی به اروپایی‌ها ندارم.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر خاطرنشان کرد: نقشه این بود که آمریکا از برجام خارج شد و تحریم کرد و اروپایی‌ها چیزی تضمین نکردند برای اینکه ایران تنها بماند و منزوی شود و ناچار به تسلیم شود. رهبر انقلاب در چنین شرایطی نماینده ویژه خود آقای دکتر ولایتی را با پیامی به روسیه فرستاد. اروپایی‌ها می‌خواهند ایران را تنها بگذارند و منزوی کنند این حرکت سیاسی و بزرگ مقام معظم رهبری باعث شد که ایران اگر می‌خواهد رابطه برقرار کند رابطه متقابل باشد نه رابطه گرگ‌ومیش. این سفر، سفر بزرگی بود و سیاست‌مداران بی‌طرف دنیا می‌گویند این سفر بسیار نتیجه‌بخش بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *