امام-جمعه-اسلامشهر

سند “۲۰۳۰” یک “کاپیتولاسیون جدید” است

امام جمعه اسلامشهر گفت: در جمهوری اسلامی، دولت اسلامی در سال ۹۵ قانونی پذیرفت که به سند ۲۰۳۰ مشهور است این قانون یک کاپیتولاسیون جدید محسوب می شود که راه نفوذ غربی ها را بر ایران اسلامی و در مسائل فرهنگی باز می کند.

امام جمعه اسلامشهر گفت: در جمهوری اسلامی، دولت اسلامی در سال ۹۵ قانونی پذیرفت که به سند ۲۰۳۰ مشهور است این قانون یک کاپیتولاسیون جدید محسوب می شود که راه نفوذ غربی ها را بر ایران اسلامی و در مسائل فرهنگی باز می کند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه های نماز جمعه اسلامشهر ضمن تبریک ولادت حضرت مهدی (عج) افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که مهدی شبیه ترین از نظر صورت و سیرت به من است و هم نام و هم کنییه من است.

وی اضافه کرد: حضرت مهدی (عج)  در زمان تشکیل حکومت  همه سنت های رسول اکرم (ص) را پیاده می کنند تا جایی که مسلمین تعجب می کنند و تصور می کنند که دین جدیدی آمده است.

امام جمعه اسلامشهر تصریح کرد:امام سجاد می فرمایند: در مهدی (عج)  سنت هایی از انبیاء بزرگ الهی وجود دارد نشانه هایی از حضرت آدم، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی، ایوب و محمد (ص) در وجود مقدس حضرت مهدی (عج)  است.

وی با اشاره به نشانه های پیامبر اکرم (ص)  در وجود حضرت مهدی (عج) گفت: پیامبر با شمشیر عدالت  با دشمنان دین برخورد می کند  می توان از این حدیث نتیجه گرفت حضرت مهدی (عج)پیاده کننده اهداف مقدس همه انبیای الهی است.

وی با اشاره به آیات قرآن در رابطه با تقوا گفت: خداوند در قرآن می فرماید با تقوا زندگی کنید تا با متقین محشور شوید ، ضمن اینکه سبک زندگی خودتان را از صادقین که امامان هستند بگیرید.

نماینده ولی فقیه در اسلامشهر یادآور شد: هفته آینده انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم اصل شرکت در انتخابات باعث نصرت دین  و سبب ناراحتی  دشمنان است. امام خمینی (ره) می فرمایند: همه همانطوری که نماز می خوانند باید سرنوشت خود را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز می فرمایند: شرکت مردم در انتخابات یعنی حمایت  از جمهوری اسلامی ، رای دادن باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی است. ایشان همچینین فرمودند: اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند کشور در امنیت خواهد بود ، این امنیت به برکت حضور مردم در انتخابات است.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به روز ۲۳ اردیبهشت ، سالروز تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون در رژیم پهلوی گفت: این قانون به صورت مخفیانه  و بوسیله حسنعلی منصور، نخست وزیر وقت در مجلس سنا و نمایندگان تصویب شد و بر اساس آن اتباع آمریکایی در ایران آزاد به انجام هر کاری بودند و به جرم آنان در آمریکا رسیدگی می شد. این قانون با اعتراض شدید امام خمینی (ره) و تبعید ایشان بمدت ۱۵ سال منجر شد.

وی ادامه داد: به محض پیروی انقلاب اسلامی نظام جمهوری اسلامی این قانون را لغو کرد، در جمهوری اسلامی، دولت اسلامی در سال ۹۵ یک قانون دیگری پذیرفت که به سند ۲۰۳۰ مشهور است این قانون یک کاپیتولاسیون جدید محسوب می شود که راه نفوذ غربی ها را بر ایران اسلامی و در مسائل فرهنگی باز می کند.

حجت السلام نوروزی تاکید کرد: این سند متاسفانه امضا شد و مقام معظم رهبری به محض اطلاع از شورای عالی انقلاب فرهنگی گله کردند که چرا این سند را مخفیانه تصویب کردند.

وی تبیین کرد:این سند یک سند بین المللی است که یونسکو آن را رهبری می کند و مسائل فرهنگی را در نظر دارد . امضای این سند ننگین مخالف اصل ۷۷  قانون اساسی است که در آن آمده است عهدنامه ها و  قرارداد های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد امضای این سند بدون تصویب مجلس بود.

امام جمعه اسلامشهر متذکر شد: امضای این سند برخلاف نص صریح قرآن کریم است خداوند در آیه ۱۴۱ سوره نساء می فرمایند : خداوند برای کفار هیچ راه نفوذی بر مومنین قرار نداده است. در همه مسائل قرآن کریم می فرماید باید راه نفوذ بیگانگان مسدود باشد.

وی تصریح کرد: به عقیده کارشناسان این حوزه در این سند هر گونه تربیت دینی و الهی در آموزش و پرورش برخلاق حقوق بشر غربی هاست،امضای سند ۲۰۳۰ برای جمهوری اسلامی ننگین است  و مقام معظم رهبری امام گونه در مقابل اجرای این سند ایستادند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *