عبدالمجید شیخی

سلفی‌بگیران با موگرینی به فکر منافع ملت نیستند/ آقایان در حوزه اقتصاد به «چه کنم چه کنم» افتاده‌اند!

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه سلفی‌بگیران با موگرینی به فکر منافع ملت نیستند، گفت: امروز آقایان در حوزه اقتصاد به «چه کنم چه کنم» افتاده‌اند.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه سلفی‌بگیران با موگرینی به فکر منافع ملت نیستند، گفت: امروز آقایان در حوزه اقتصاد به «چه کنم چه کنم» افتاده‌اند.

به گزارش اسلامشهرخبر، عبدالمجید شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران درباره عملکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصاد اظهار کرد: رئیس‌جمهور در دولت یازدهم دید برجامی نسبت به حل مشکلات کشور در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و به‌ویژه اقتصادی داشت.

وی ادامه داد: عملکرد اقتصادی دولت یازدهم مردود است؛ دولت برجام را تنها گره‌گشای مشکلات کشور به‌ویژه در حوزه اقتصادی می‌دید و انگیزه‌ای برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نداشت و دنبال اجرای کامل این سیاست نبود.

این اقتصاددان با تأکید بر اینکه برجام سند فروش ذلیلانه عزت نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران بود، تصریح کرد: این توافق بین‌المللی ‌غیر از خفت و خواری، دستاوردی نداشته است و در آن شاهد نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها بودیم و آقایان الآن به «چه کنم چه کنم» افتاده‌اند.

شیخی با اشاره به اینکه دولتی‌ها تنها ادعای فروش یک میلیون بشکه نفت را دارند، اضافه کرد: امروز باید مشخص شود فروش نفت خام چه تأثیر بسزایی در رونق تولید ملی خواهد داشت؛ باید صادرات غیرنفتی افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه کشور چین هم به فهرست کشورهای بلوکه‌کننده پول ایران اضافه شده است، تصریح کرد: این کشور پول ما را با عنوان فاینانس به خودمان برمی‌گردانند.

استاد دانشگاه تهران در واکنش به ‌عکس سلفی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با موگرینی اضافه کرد: این کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی نادرست است و شورای نگهبان باید مداخله و قوه قضاییه هم با این نمایندگان برخورد کند.

شیخی با تأکید بر اینکه این موگرینی پای بیانیه ضدایرانی برخورد با پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ را امضا کرده است، تصریح کرد: چرا باید نمایندگان مردم با این فرد باید عکس سلفی بیندازند؟

وی با اشاره به اینکه طبق موضع‌گیری‌های کمال خرازی مگر این ماهواره‌بر قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارد که با آن برخورد می‌شود، افزود: چرا باید با این فرد باید عکس سلفی انداخت؟

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه افرادی که با موگرینی عکس سلفی انداختند به فکر منافع ملت نیستند، اظهار کرد: این افراد منافع خود و جیبشان را به منافع ملی ترجیح می‌دهند و قوه قضاییه باید با آن‌ها برخورد جدی داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *