سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا پنجشنبه علیه ترامپ شهادت می‌دهد

سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا طی روزهای آتی علیه ترامپ در کنگره شهادت می‌دهد. وی قرار است به کنگره بگوید به دستور ترامپ درباره پرونده اوکراین اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از ایسنا، چندی پیش گزارش شد که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در تماس تلفنی که اواخر ماه ژوئیه با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود داشت، از این رئیس‌جمهوری درخواست کرد که درباره احتمال “فساد” جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ و پسرش تحقیقاتی انجام دهد.

همچنین گزارش شده است که دولت ترامپ پیش از این تماس تلفنی اقدام به توقف کمک مالی نظامی به اوکراین کرده و منتقدان بر این باورند که این کار در راستای تحت فشار قرار دادن رییس جمهور اوکراین برای همکاری با خواسته ترامپ در ازای پرداخت این کمک مالی صورت گرفته است. این مساله که جنجال‌های بسیاری را به دنبال داشته، اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ قرار گرفته است.

روزنامه واشنگتن پست گزارش کرد که منبعی آگاه به این روزنامه اطلاع داده که گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا  قصد دارد در برابر کنگره شهادت دهد که دونالد ترامپ در تماسی تلفنی به او گفته به سفیر موقت آمریکا در اوکراین بگوید رییس جمهور در ازای پرداخت کمک نظامی به اوکراین هیچ چیز از این کشور درخواست نکرده است.

ساندلند که احضارش به کنگره برای شهادت در پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ با منع حضور او در برابر کمیته‌های سرپرست این تحقیقات از سوی وزارت امور خارجه همراه شده بود، بار دیگر برای همکاری با این پرونده احضار و از او درخواست شده است که اسناد مرتبط را به کنگره ارائه کند.

این منبع آگاه افزود، ساندلند به قانونگذاران خواهد گفت که به دستور رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ برای تایید انجام تحقیقات علیه جو بایدن از سوی دولت اوکراین تلاش کرده است.

انتظار می‌رود که ساندلند روز پنجشنبه در برابر سه کمیته مجلس نمایندگان شهادت دهد.

وکیل ساندلند در بیانیه‌ای اظهار کرد: ساندلند بر این باور است که همواره در راستای منافع آمریکا عمل کرده و آماده پاسخگویی کامل و صادقانه به سوالات کنگره است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *