شهید حججی

سری که با دل‌ها بازی می‌کند

این روزها موج دلدادگی ایرانیان به ابرمردی به‌پاست که در رسالت سبز خود جسورانه به فراخوان سرخ لبیک گفت و ولوله‌ای عالم‌گیر به پا کرد.

این روزها موج دلدادگی ایرانیان به ابرمردی به‌پاست که در رسالت سبز خود جسورانه به فراخوان سرخ لبیک گفت و ولوله‌ای عالم‌گیر به پا کرد.

این روزها قصه سر عاشق از خویش گذشته‌ای که در اوج ذلت‌پذیری برخی، برای کشورش، عزت به ارمغان آورد، به‌پاست؛ این قصه مدتی است دست از سر دل‌ها برنمی‌دارد و حالا در آستانه عید شرافت، آن سر، به میهن بازمی‌گردد.

چیست سرّ این سر بریده و قصه بازگشتش؟! آن‌هم در آستانه عید تسلیم و تعظیم به شعائر الهی…

این پیکر بی‌سر که خود پیش از این‌ها به قربانگاه رفته و جشن رهایی گرفته بود، حالا بازمی‌گردد؛ آن‌هم در روزهایی که به بزرگ‌ترین جشن رهایی انسان از وسوسه‌های ابلیس نام گرفته است.

بی‌شک خون پاک و سر بریده‌اش که نذر عاشقانه‌هایش شد، این روزها می‌آیند تا آرمان سبزش را معنادار فریاد بزنند.

اما هر چه بود و درسی که داد، ابدی شد و ملت بیدار را به کرنش واداشت؛ یکی اینجا فرازمینی می‌خواندش، یکی جگردار، یکی تنها مرد و به همین یک کلمه بسنده می‌کند.

اما هر چه بود، درس قربانی کردن خودت و نفست برای اعتقاداتت درسی ماندگار شد؛ منتظر مرگ طبیعی نماندی و به تعلقات دنیا پشت پا زدی تا به اثبات برسانی: قُل هَل تَرَبَّصونَ بِنا إِلّا إِحدَی الحُسنَیینِ وَنَحنُ نَتَرَبَّصُ بِکم أَن یصیبَکمُ اللَّهُ بِعَذابٍ مِن عِندِهِ أَو بِأَیدینا فَتَرَبَّصوا إِنّا مَعَکم مُتَرَبِّصونَ.

«آیا درباره ما، جز یکی از دو نیکی را انتظار دارید؟! (یا پیروزی یا شهادت) ولی ما انتظار داریم که خداوند، عذابی از سوی خودش (در آن جهان) به شما برساند یا (در این جهان) به دست ما (مجازات شوید) اکنون که چنین است، شما انتظار بکشید، ما هم با شما انتظار می‌کشیم!» و تو با طریقی که برگزیدی به دو هدف عاشقانه و آسمانی‌ات رسیدی!!! هم پیروز شدی هم آسمانی.

تو راهی را برگزیدی که از قطره‌قطره خون پاک تو خوشه‌های ولایت و ظهور حجت ابن الحسن (عج) آبیاری شد و شوق شهادت دوباره در دل‌ها زنده.

درست فراگیر شد؛ راهت جاودانه باد/ آسمانی شدنت مبارک… .

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *