ساخت ۶ سوله غیر مجاز در اراضی کشاورزی اسلامشهر

رییس اداره محیط زیست اسلامشهر گفت: شش سوله غیر مجاز در اراضی کشاورزی اسلامشهر ساخته شده است.

ولی الله محمدی رییس اداره محیط زیست اسلامشهر در گفت و گو با اسلامشهرخبر اظهار داشت: کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان اسلامشهر در گشت و پایش زیست محیطی روز گذشته یک مجتمع کشاورزی را واقع در جاده واوان به سمت اتوبان قم شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: طبق بررسی کارشناسان اداره محیط زیست اسلامشهر مسئول مجتمع مذکور بدون اخذ مجوز اقدام به تغییر کاربری ملک از کشاورزی به صنعتی و ساخت شش سوله غیر مجاز در محل کرده است.

محمدی در ادامه گفت: این واحدها در زمینه ساخت جعبه مهمات، تولید صندلی و یونیت های دندانپزشکی، تولید مبلمان خانگی و انبار پلاستیک و صندلی فعالیت دارند.

رییس اداره محیط زیست اسلامشهر تاکید کرد: واحدهای مذکور با آتش زدن ضایعات و پسماندهای تولیدی ضمن آزرده خاطر ساختن شهروندان موجبات آلودگی هوا و محیط زیست را فراهم می کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: اداره محیط زیست اسلامشهر ضمن ارجاع موضوع این ساخت و سازهای غیرمجاز به اداره جهاد کشاورزی شهرستان؛ اقدام به صدور اخطاریه به مسئول مجتمع مبنی بر ارائه مدارک و مستندات کرده است و تا حاصل شدن نتیجه این موضوع با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش اسلامشهرخبر، واحدهای غیرمجاز مذکور درحالی در منطقه واوان شناسایی شدند که در روزهای اخیر کارشناسان اداره محیط زیست اسلامشهر یک واحد دامداری شیری غیرمجاز را نیز در همین منطقه شناسایی کرده بودند. در دامداری مذکور ۱۰۰ راس گاو شیری موجود بوده است و واحد محل نگهداری دام ها اقدام به رهاسازی فاضلاب به زمین های کشاورزی اطراف و  دپوی کود در داخل واحد دامداری کرده که این موضوع ضمن ایجاد بوی تعفن و مشئمز کننده در محیط پیرامون و نارضایتی خاطر شهروندان، زمینه های تهدید علیه بهداشت، سلامت عمومی و محیط زیست منطقه را نیز فراهم کرده است. یکی از مشکلات همواره مطرح در اسلامشهر بوی بد شهرک واوان است که وضعیت نامناسبی را برای اهالی این شهرک ایجاد کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *