ساختمان جدید دانشگاه پیام نور اسلامشهر؛ شاید وقتی دیگر

با گذشت بیش از یک دهه از تأسیس دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر و جذب ۲۲ رشته تحصیلی همچنان در ساختمان استیجاری بوده و با وجود تعداد زیاد دانشجو با کمبود فضای آموزشی و عدم امکانات لازم دست و پنجه نرم می‌کند.

با گذشت بیش از یک دهه از تأسیس دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر و جذب ۲۲ رشته تحصیلی همچنان در ساختمان استیجاری بوده و با وجود تعداد زیاد دانشجو با کمبود فضای آموزشی و عدم امکانات لازم دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش اسلامشهرخبر،  شهرستان اسلامشهر با دارا بودن جمعیت بالای جوان و نیز شاغلینی که علاقه به تحصیل دارند نیازمند دانشگاه‌های متعددی است و با توجه به محدودیت مالی برخی خانواده‌ها و نیز فراهم نبودن شرایط دانشگاه دولتی برای همه افراد، دانشگاه پیام نور گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل جوانان در این شهرستان است.

اما متأسفانه علی‌رغم اقدامات صورت گرفته برای تأسیس دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر این واحد دانشگاهی ساختمان مناسبی ندارد و با توجه به کمبود فضای آموزشی، دانشجویان با مشکلاتی بسیاری مواجه هستند و نمی‌پذیرند که با گذشت این همه سال‌ هنوز هم دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر ساختمانی برای خود نداشته باشد.

در این راستا علی یکی از دانشجویان رشته علوم تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ترم گذشته به دلیل کمبود کلاس و فضای آموزشی، در برخی کلاس‌ها بیش از ۱۰۰ دانشجو حضور داشتند که به دلیل ازدحام جمعیت و سرو صدا قادر به فهم مطالب درسی نبودیم.

کیوان یکی از دانشجویان رشته روانشناسی ضمن ابراز نارضایتی از عدم ارائه ترم تابستانی برای این واحد دانشگاهی تصریح کرد: فقدان فضایی با عنوان سالن همایش برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی، کنفرانس‌ها و همایش‌ها مانع از فعالیت‌های دانشجویی در این واحد دانشگاهی شده است.

سارا دانشجوی ترم ۵ حقوق نیز در ادامه صحبت دیگر دانشجویان افزود: ما ساکن تهران هستیم و چون صبح زود راه میافتیم دانشگاه امکانات لازم را به جهت بوفه و سلف غذاخوری مناسب ندارد که ما بتوانیم پس از استراحت در کلاس حاضر شویم و از این جهت با مشکلات بسیاری روبه رو هستیم.

در ادامه برای بررسی مشکلات این واحد دانشگاهی به سراغ رئیس دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر رفتیم.

مهدیه رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر اظهار داشت: دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر با ۵ رشته تحصیلی از بهمن‌ماه ۱۳۸۵ راه‌اندازی شد که در حال حاضر بیش از ۳۲۰۰ دانشجو در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان کرد: در این واحد دانشگاهی ۲۱ رشته کارشناسی در شاخه علوم انسانی و یک رشته کارشناسی ارشد تدریس می‌شود که برای سال تحصیلی جدید نیز برای جذب دانشجو در ۳ رشته کارشناسی درخواست داده‌ایم.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر افزود: دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر پتانسیل بالایی در زمینه جذب دانشجو دارد و با توجه به جمعیت بالای بومی دانشجویان و کمبود کلاس‌ها و فضای آموزشی، احداث ساختمان اصلی دانشگاه مسئله‌ای است که باید در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد.

رحمانیان تصریح کرد: کلنگ فاز نخست ساختمان دانشگاه در ابتدای سال ۹۶ به زمین زده شد و در حال حاضر ۶۰ درجه پیشرفت فیزیکی دارد اما به دلیل عدم تأمین اعتبارات لازم توسط سازمان مرکزی دانشگاه‌های پیام نور کشور تاکنون تکمیل نشده است.

وی ادامه داد: اولویت کار سازمان با پروژه‌های در حال اجرا است و ما تنها پروژه‌ای هستیم که فاز دوم آن هنوز شروع نشده و در انتظار تأمین اعتبار از سوی مسئولان امر است تا در جهت رفاه حال دانشجویان در این واحد دانشگاهی زمینه تکمیل و بهره‌برداری از ساختمان اصلی دانشگاه فراهم شود.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: به منظور آزادسازی مسیر کنار گذر شمالی شهرستان اسلامشهر و قرار گرفتن قسمتی از دانشگاه پیام نور در این طرح، به زودی بخشی از فضای دانشگاه تخریب و به مشکلات این واحد دانشگاهی افزوده می‌شود که همّت و تدبیر مسئولان شهرستان اسلامشهر و سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور را در جهت تکمیل سریع‌تر ساختمان اصلی و انتقال دانشجویان به ساختمان اصلی می‌طلبد.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *