روزنامه «شرق» گفته‌هایم را تحریف، سانسور و واقعیت را قلب کرد

فاطمه هاشمی تصریح کرد در کمال تأسف روزنامه شرق به‌ دلیل عافیت‌طلبی‌های مرسوم و با نادیده‌ گرفتن حق مخاطب و اصل آزادی بیان، اقدام به تحریف مطالب، سانسور و قلب واقعیت کرده است.

به گزارش اسلامشهرخبر، روزنامه شرق امروز سه‌شنبه ۹۴/۵/۲۷ توضیحات فاطمه هاشمی درباره مطلبی که روز گذشته تحت عنوان «شب نشینی در اوین»در این روزنامه چاپ شد را منتشر کرد:

بازگشت به انتشار «گزارش شب‌نشینی در اوین» در صفحه نخست شماره ٢٣٧٣ روز دوشنبه روزنامه «شرق» که گفت‌و‌گوی این‌جانب با آن جریده تبدیل به گزارش خبری شده بود، در کمال تأسف آن رسانه به‌دلیل عافیت‌طلبی‌های مرسوم و با نادیده‌گرفتن حق مخاطب و اصل آزادی بیان، اقدام به تحریف مطالب، سانسور و قلب واقعیت کرده است.

کم‌فروشی به افکار عمومی و مخاطبان، شبیه همان روش صداوسیماست که هرآنچه تاکنون خواسته به خانواده هاشمی رفسنجانی و مهدی هاشمی نسبت داده، اما حاضر نیست جزئیات دادگاه را پخش کند.

جای افسوس دارد مطالبی که صرفا جهت اطلاع خبرنگار عنوان شده و پس از پایان گفت‌وگو نیز تأیید نهایی صورت گرفته، همان مسائل غیرقابل انتشار، در روزنامه منتشر شده است. به همین دلیل روزنامه «شرق» موظف است براساس ماده ٢٣ قانون مطبوعات نسبت به انتشار متن کامل مصاحبه این‌جانب اقدامات لازم را انجام دهد.

روزنامه شرق نیز در پاسخ به این جوابیه نوشت: روز گذشته، روزنامه «شرق» برای تهیه گزارشی از وضعیت مهدی هاشمی در اولین هفته زندان، گفت‌وگویی با خانم فاطمه هاشمی انجام داد. از آنجا که بخش‌هایی از گفت‌وگو قابل انتشار نبود بخش‌هایی توسط روزنامه و بخش‌هایی نیز بنا به درخواست ایشان حذف شد، در عین‌حال از خانم هاشمی به دلیل این حذفیات عذرخواهی می‌کنیم.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *