زباله

روزانه ۷۵ تن زباله در چهاردانگه تولید می شود

مشاور عالی شهردار چهاردانگه گفت: تولید زباله در شهر چهاردانگه روزانه ۷۵ میلیون تن است که این میزان برای شهری با جمعیت و وسعت چهاردانگه ، ۳۰ تا ۳۵ میلیون در روز است .

مشاور عالی شهردار چهاردانگه گفت: تولید زباله در شهر چهاردانگه روزانه ۷۵  تن است که این میزان برای  شهری با جمعیت و وسعت چهاردانگه ، ۳۰ تا ۳۵ تن در روز است .

به گزارش اسلامشهرخبر، ابراهیم خلیلی درجلسه شورای معاونین شهرداری چهاردانگه گفت: معاونین و همکاران در شهرداری چهاردانگه در خصوص ویژگی های یک شهر پویا کشف راه های برند سازی شهرها تفکر و پژوهش داشته باشند این موضوع  نه تنها موجب افزایش درآمدشهر خواهد شد بلکه ، بستری مناسب  برای اشتغالزایی و پیشرفت اقتصادی منطقه و متعاقبا ارتقاء سطح علمی و فرهنگی شهر خواهد شد.

وی ادامه داد: این  سئوال را باید از خود پرسید :”چگونه چهاردانگه را برند کنیم ؟ والگوهای آن چیست ؟ ”  تا بتوانیم با تمرکز بر روی یکی از خصوصیات و ویژگیهای بارز آن ، شهر  چهاردانگه را حداقل در میان شهرهای استان تهران و در نهایت در کل کشور تبدیل به یک برند کنیم . و چه بسا دستیابی به نام جهانی دور از انتظار نخواهد بود .

مشاور عالی شهردار با انتقاد از تعدد پروژهای در دست احداث خاطر نشان پیشنهاد داد:  پروژه هایی که می توان به اتمام رساند  را در ابتدای امر به سرانجام برسانیم ، سپس دیگر پروژه ها را در دستور کار قرار دهیم .

خلیلی با بیان اینکه میزان تولید زباله در چهاردانگه یکی از معضلات بزرگ شهر است متذکر شد: در چهاردانگه روزانه ۷۵ میلیون تن زباله تولید می شود که استاندارد این امر برای شهری با جمعیت و وسعت چهاردانگه ،  ۳۰ تا ۳۵ میلیون تن در روز است . باید برای کاهش تولید زباله فرهنگسازی کرد.

در این جلسه قندهاری ، معاون عمرانی شهرداری چهاردانگه ، گزارش کاملی از پروژهای عمرانی و روند احداث آن ارائه کرد.  و گفت: سه پروژه مجتمع فرهنگی –ورزشی شهید همت ، شهدای گلشهر و شهید بهشتی تا ۹۵ درصد پیشرفت داشته و با تامین هزینه ها به بهره برداری نهایی خواهد رسید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *