پایگاه خبری اسلامشهرخبر - http://eslamshahrkhabar.ir

رسانه‌ها زوایای نهفته واقعه عاشورا را مهندسی فرهنگی کنند

امام جمعه موقت تهران گفت: رسانه‌ها زوایای نهفته در دل نهضت عاشورا و پیوستگی آن با انقلاب شکوهمند اسلامی را با مهندسی دقیق فرهنگی بازگو کنند.

به گزارش اسلامشهرخبر، آیت‌الله کاظم صدیقی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه رسانه‌ها در برهه حساس کنونی و با توجه به ایام سوگواری اباعبدالله (ع) بازگویی زوایای نهفته در دل نهضت عاشورا به فراخور شرایط روز جامعه کنونی است چرا که بیان رشادت، ایستادگی و ایثارگری‌های آن دوران و پیوند زدن به حماسه‌های در حال انجام، مستلزم مهندسی دقیق فرهنگی است.

وی اضافه کرد: پرداختن به جنبه‌های معنوی و عرفانی نهضت عاشورا با نگاهی عمیق و درک صحیح می‌تواند جامعه را به تأسی از آن به خلق حماسه‌های آزادگی و سربلندی رهنمون کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی یکی از ثمرات برگرفته از نهضت عاشورا است، خاطرنشان کرد: راز ماندگاری و تناور شدن نهال انقلاب به درختی تنومند و استوار، همانا درس گرفتن از مکتب امام حسین (ع) و درس‌های محرم و صفر است جامعه‌ای که به دنبال رستگاری باشد باید خود را مجاب به اصول این نهضت و زنده نگاه‌داشتن آن بداند.

صدیقی ادامه داد: اکنون جامعه فرهنگی رسالت خطیری بر عهده دارد چرا که پرداختن به زوایای مکتب حسینی چراغ راه آزادگی و رهایی است از چنگال دشمن دونی که برای نفوذ و انحراف جهان اسلام هر لحظه با دسیسه‌ای نو وارد می‌شود.

وی گفت: رسانه‌ها با انجام اصول فنی و تخصصی و مهندسی دقیق می‌توانند نقش مهمی در بازدارندگی و مصونیت با پرداختن به نقش توسل‌ها و تأثیرپذیری جهان اسلام از این واقعه ایفا کنند.