راه اندازی خانه سازمانهای مردم نهاد در اسلامشهر

فرماندار اسلامشهر از راه اندازی خانه سازمان های مردم نهاد باهدف ساماندهی خیریه ها و نهادهای مردمی فعال در حوزه های مختلف در شهرستان خبر داد.

فرماندار اسلامشهر از راه اندازی خانه سازمان های مردم نهاد باهدف ساماندهی خیریه ها و نهادهای مردمی فعال در حوزه های مختلف در شهرستان خبر داد.
به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه مدیران سازمانهای مردم نهاد اسلامشهر سخن می گفت با بیان اینکه باید نقش مردم در امور جاری شهرستان را افزایش دهیم گفت: ثمن ها یا سازمان های مردم نهاد باید تجلی مردمی داشته باشند و یکی از سیاست های مهم دولت نیز سپردن امور مردم به مردم است.
وی با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های بسیار خوب شهرستان اسلامشهر در حوزه های مذهبی، ورزشی، فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، دانش آموزی، دانشجوئی و… افزود: در حال حاضر فعالیت سازمان های مردم نهاد و خیریه های اسلامشهر پراکنده و فاقد انسجام است و از اثرگذاری بالایی برخوردار نیست.
مرسلپور با بیان اینکه یکی از مولفه های مهم سازمانهای مردم نهاد این است که ۸۵درصد آنها به دنبال سیاسی کاری و مسائلی از این دست نیستند، اظهار داشت: اکثر این تشکل ها به دنبال اجرای برنامه های فرهنگی موثر هستند و در زمینه فعالیت های خیریه ای و حمایتی نیز اقدامات قابل تحسینی در اسلامشهر انجام شده است.
وی ایجاد شادابی، نشاط و امید به آینده را یکی از کارکردهای مهم سازمان های مردم نهاد عنوان کرد و گفت: انتظار ما از تشکل های مردمی فعال در اسلامشهر این است ضمن توجه به اصل مطالبه گری از مسئولان، به مردم نیز دلگرمی بدهند.
مرسلپور با بیان اینکه سازمانهای مردم نهاد و خیریه های اسلامشهر در صورت پرهیز از موازی کاری و با هم افزایی و کار مشارکتی توان انجام کارهای بزرگی در شهرستان دارند، افزود: با توجه به محدودیت های دستگاههای اجرائی و ادارات، سازمانهای مردم نهاد شهرستان می توانند در برخی حوزه ها گام های موثری برای رفع مشکلات بردارند.
فرماندار اسلامشهر با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستان همکاری لازم را جهت تقویت سازمان های مردم نهاد و توسعه فعالیت این نهادها خواهند داشت، گفت: جلسات سازمانهای مردم نهاد شهرستان بصورت مستمر هر ۲ ماه یکبار در فرمانداری برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *