رئیس شورای شهر تهران به کمبود دستگاه لرزه‌نگار اشاره کرد

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به کمبود دستگاه لرزه‌نگار در کشور گفت: کارشناسان هنوز به نتیجه جدی برای انتقال پایتخت نرسیده‌اند.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ی، درباره وقوع زلزله در پایتخت، اظهار داشت: گسل‌های تهران و اطراف آن فعال هستند و از دماوند تا هشتگرد این گسل‌ها دارای گستردگی بوده و حدود ۱۷ میلیون نفر جمعیت در منطقه‌ای با گسل‌های فعال حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهر خبر، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به کمبود دستگاه  لرزه‌نگار در کشور گفت: کارشناسان هنوز به نتیجه جدی برای انتقال پایتخت نرسیده‌اند.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگاری، درباره وقوع زلزله در پایتخت، اظهار داشت: با کمبود دستگاه لرزه نگار مواجه هستیم  همچنان گسل‌های تهران و اطراف آن فعال هستند و از دماوند تا هشتگرد این گسل‌ها دارای گستردگی بوده و حدود ۱۷ میلیون نفر جمعیت در منطقه‌ای با گسل‌های فعال حضور دارند.

وی افزود: به دلیل اینکه سیاست‌های مهاجرتی به درستی اعمال نشده جمعیت همچنان به سمت این منطقه روان است و در سال‌های اخیر حدود ۴٫۵ میلیون نفر اطراف تهران ساکن شده که اکثرا مهاجر هستند و از نقاط مختلف در این منطقه حضور یافته‌اند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در منطقه‌ای که گسل‌های فراوان وجود دارد، تراکم‌پذیری زیاد است پس از زلزله سال ۹۶ صحبت‌های زیادی در مورد پیشگیری از این حادثه در میان بخش‌های مختلف جامعه مطرح شد ولی متأسفانه با گذشت زمان این موضوع به فراموشی سپرده شد تا اینکه دوباره تهران دچار زمین لرزه‌ شد.

هاشمی گفت: ‌از موضوعاتی که ذهن مردم را در این زمینه درگیر می‌کند این بوده که اگر زلزله بزرگی با شدت ۶ تا ۷ ریشتری به وقوع بپیوندد تهران چه خواهد شد؟ و همیشه این سؤال مردم از مسؤولین وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تهران هم سازه‌های بلند بسیاری دارد و هم تراکم ساختمانی در پایتخت زیاد است از طرفی زیرساخت‌های آب، برق، تلفن و اتوبان‌ها نیز زیاد بوده البته برای اینکه زمین‌لرزه قربانی کمتری داشته باشد اولین نکته رعایت موارد خودمراقبتی توسط شهروندان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *