رئیسی: امروز بیش از ۹۰ درصد دارو در داخل کشور تولید می‌شود

رئیس جمهور گفت: امروز بیش از ۹۰ درصد داروی ما تولید داخل است و بسیاری از تجهیزات پزشکی در داخل کشور تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز در بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی طی سخنانی اظهار داشت: خدمتگزاران عرصه سلامت در دوران کرونا آزمون بزرگی داده و خوش درخشیدند؛ مراکز علمی و پژوهشی و فعالان این عرصه مخلصانه تلاش کردند و مردم ما قدردان زحمات پزشکان، پرستان و کادر درمان هستند.

وی با اشاره به سفر مهرماه خود به نیویورک اشاره کرد و افزود: دبیرکل سازمان ملل آن‌جا از من عذرخواهی شدیدی کرد و گفت تلاش کردم تحریم‌ها را نسبت به مردم ایران در ماجرای کرونا و برای دارو بردارم ولی موفق نشدم؛ من به او گفتم امروز ملت ما غیر از اینکه بیش از ۷۰ درصد واکسینه شده‌اند، ۶ واکسن داریم و به صادرکننده واکسن کرونا تبدیل شده‌ایم.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: امروز بیش از ۹۰ درصد داروی ما تولید داخل است و بسیاری از تجهیزات پزشکی در داخل کشور تولید می‌شود.

رئیسی عنوان کرد: بسیاری از محصولات پزشکی تولیدشده در پارک‌های علم و فناوری تجاری‌سازی شده است؛ این‌ها محصول دانشگاه و نخبگان است. ایده‌پردازی باید موجب تشویق قرار بگیرد و حمایت مالی، حقوقی و علمی در همه عرصه‌ها از یک پژوهشگر و محقق باید انجام بگیرد تا او بداند در مسیر علمی و نوآوری و انجام کار علم‌پایه که توانسته دانایی را ضمیمه توانایی کند، حمایت می‌شود.

وی بیان کرد: حمایت از نخبگان حتمی است و پژوهشگران هم باید این احساس را داشته باشند. شغل محترمانه‌ی در شأن، خواسته درست پژوهشگران است و در بنیاد نخبگان توانستیم افراد بسیاری را در دستگاه‌های اجرایی جذب کنیم و این از افتخارات دستگاه‌ها‌ست. همه دستگاه‌ها در کشور برای جذب نخبگان آمادگی کامل دارند و از این استقبال می‌کنند.

منبع:

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.