ذات انقلاب اسلامی با اشرافی گری در تضاد است / بالا رفتن نرخ ارز ارتباطی به تحریم آمریکا ندارد

کارشناس مسائل سیاسی گفت: بالا رفتن نرخ ارز و گرانی آن ارتباطی به تحریم آمریکا ندارد اگر کسی این حرف را زد یا کذاب یا دروغ‌گو یا بی‌سواد است در همه حالات به درد مملکت نمی‌خورد تحریم آمریکا نهایتاً ۱۰ درصد تأثیر گذاشته است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: بالا رفتن نرخ ارز و گرانی آن ارتباطی به تحریم آمریکا ندارد اگر کسی این حرف را زد یا کذاب یا دروغ‌گو یا بی‌سواد است در همه حالات به درد مملکت نمی‌خورد تحریم آمریکا نهایتاً ۱۰ درصد تأثیر گذاشته است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، علی‌اکبر رائفی پور امشب در مراسم عزاداری شهادت امام صادق (ع) که در مسجد طفلان مسلم شهرستان اسلامشهر برگزار شد، با اشاره به تاریخچه‌ای از کشورمان گفت: ایران ۲۰۰ سال مستعمره بوده است و دلیل اصلی آن موقعیت خاص و ویژه آن است موقعیت جغرافیایی ما آن‌قدر مهم بوده که ابرقدرت‌ها دوست داشتند در اینجا تمرکز کنند. نفت و انرژی که داشتیم باعث شد بروی ما تمرکز کنند. افغانستان و ایران دروازه هند محسوب می‌شدند انگلیس هند را مستعمره خود قرار داده بود و برای او مهم بود کسان دیگری از سمت ایران به هند هجمه وارد کنند.

وی بابیان اینکه ۲۰۰ سال عوامل مختلفی باعث شد ایران برای استعمار گران طعمه خوبی باشد که به آن توجه کنند افزود: ما بیشترین منابع انرژی دنیا را داریم ایران درمجموع نفت و گاز اول دنیا است. بحث بر سر این است که نفت یک ماده سوختنی نیست یک نگاه در کشور ما این بوده که هر چه نفت داریم بدهیم برود درنتیجه فرد با این نگاه در وزارت نفت به‌عنوان مشاور همین نگاه را قالب می‌کند.

رائفی پور با تأکید بر اینکه ایران هنوز برای استعمارگران جذاب است گفت: ما بیشترین انرژی دنیا را داریم شرق و غرب عالم بدون ایران امکان ندارد به هم متصل شود. زمانی که انقلاب اسلامی رخ داد دست دشمن قطع شد اما این نبود که این‌ها بی‌خیال شوند بلکه شکل آن را عوض کردند. دشمنان از ابتدای انقلاب افراد خود را نفوذ دادند عده‌ای برای کشتن نفوذ کردند مانند کشمیری.

وی با اشاره به خطر نفوذی‌های انقلاب گفت: افرادی تا پیش از انقلاب برای ساواک کار می‌کردند و اخبار بیت امام خمینی را به ساواک می‌دادند اما پس‌ازآن انقلاب این فرد لباس خود را عوض کرده و با cia و موساد همکاری کردند

کارشناس مسائل منطقه بابیان اینکه برداشت از یک نفوذی به‌عنوان جاسوس برای سرویس‌های بیگانه برداشتی سطحی از یک‌مهره است افزود: عده‌ای دیگر کار دیگری داشتند این افراد باید ترمزهای انقلاب باشند. مسیر انقلاب مسیر سربالایی بود و صاف نبود دشمن نمی‌گذاشت انقلاب در مسیر صاف حرکت کند باوجود تمام این موانع عده‌ای مأمور بودند ترمزهای انقلاب را بگیرند ظاهرشان هم انقلابی است این‌ها مأمور بودند انسان‌های نخاله را با ظاهر انقلابی بالا بیاورند و انسان‌هایی که قلبشان انقلابی بود از تأثیرگذاری در انقلاب حذف شوند

وی بابیان اینکه نفوذ افراد به‌ظاهر خودی محدود به ایران نبود گفت: دشمنان در تمام کشورهایی که مخالف داشتند این کار را انجام دادند. افرادی نفوذی که از این طریق به قدرت می‌رسیدند مسئول این بودند که در مردم توقع به وجود بیاورد و عمل نکند. اثر این اقدام بدتر از بمب‌گذاری است چراکه هر فردی از ما را شهید کردند بعداً به این نتیجه رسیدند که اشتباه بوده به این دلیل که مردم هوشیارتر شدند.

سخنران مراسم بابیان اینکه امروز بعد از ۴۰ سال ایران قدرت اول منطقه است آمریکا برای کاهش نفوذ منطقه‌ای آن ۷ هزار میلیارد دلار هزینه کرده است و به نتیجه نرسیده است گفت: اکنون عده‌ای در انقلاب مأمور شده‌اند ترمزهای انقلاب را بکشند این‌یک قاعده است زمانی که شما نزدیک خیمه مالک اشتر می‌شوید مشکل از داخل سپاه امیرالمؤمنین شروع می‌شود.

وی با اشاره به مذاکرات بین ایران غرب گفت: طرف مقابل بر اساس یک داشته‌هایی با ما مذاکره می‌کند، اگر شما به‌جای موشک تیر و کمان داشته باشید که با شما مذاکره نمی‌کند بلکه شمارا مورد هجوم قرار می‌دهد مانند سال ۵۹ که حمله می‌کرد.

رائفی پور با اشاره به نوسانات اخیر نرخ ارز گفت: بالا رفتن نرخ ارز و گرانی آن ارتباطی به تحریم آمریکا ندارد اگر کسی این حرف را زد یا کذاب یا دروغ‌گو یا بی‌سواد است در همه حالات به درد مملکت نمی‌خورد تحریم آمریکا نهایتاً ۱۰ درصد تأثیر گذاشته است. مگر آمریکا سوریه را تحریم نکرده است؟ مگر در جنگ با او نیست پس چرا ارز و پول ملی او سقوط نمی‌کند؟ ایراد ازآنجایی‌که ساختار و پلن ارزی ما مشکل دارد.

وی با اشاره به مشکلات دونرخی بودن ارز گفت: دونرخی بودن ارز زمینه فساد را فراهم کرده است قوانینی که زمینه‌ساز فساد است کار آمریکا نیست کار افرادی است که نقش ترمز را بر عهده دارند. خیلی از کشورها دلار را از مبادلات ارزی خود کنار گذاشتند ما چرا این را نکردیم؟ در نظر داشته باشید دلار بالا نرفت، خانه گران نشد ریال بی‌ارزش شد. اگر همه‌چیز گران شد معلوم است که پول در حال بی‌ارزش شدن است.

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره تأثیرگذاری گرانی‌ها و نوسانات نرخ ارز بروی قشر ضعیف جامعه گفت: چه کسی از نوسات نرخ ارزش ضرر کرده است؟ فرد دارای خانه و ماشین که ضرر نکرده است چراکه خانه و ماشین او ریالی گران شده است اما مستأجر ضرر کرد چراکه پولی که بابت اجاره داده بود ریال بود و باید ریال بیشتری پرداخت کند. جالب اینجاست که همین افراد پشت انقلاب هستند امام در صحیفه خود آب پاکی را روی دست افراد ثروتمند می‌ریزد و می‌گوید نقشی در انقلاب نداشتند. امام می‌فرمود به‌ندرت پیدا کنید پولداری از میان انقلابیون که بتواند بماند چراکه ذات انقلاب ما با اشرافی گری در تضاد است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *