آیت الله سیستانی

دیدگاه شاه سابق سعودی درباره آیت‌الله سیستانی

رئیس‌جمهور عراق با اشاره به دیدگاه آیت الله السیستانی درباره رابطه با عربستان، تاکید کرد که پادشاه پیشین این کشور نیز ایشان را «مرد عاقل و حکیم» خوانده است.

رئیس‌جمهور عراق با اشاره به دیدگاه آیت الله السیستانی درباره رابطه با عربستان، تاکید کرد که پادشاه پیشین این کشور نیز ایشان را «مرد عاقل و حکیم» خوانده است.

به گزارش اسلامشهرخبر، «فؤاد معصوم» رئیس‌جمهور عراق در گفت‌وگو با روزنامه سعودی «عکاظ»، سخنانی درباره سفرش به عربستان در اوایل دوره ریاست‌جمهوری‌اش و دیدار با «عبدالله بن عبدالعزیز» به زبان آورد که قابل توجه بود و بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشت.

وی در این گفت‌وگو اظهار داشت: زمانی که تازه رئیس‌جمهور شده بودم، سفر به عربستان را به دلیل موقعیت، تاریخ و تاثیرگذاری آن و همچنین از بین بردن احساس دوری لازم دانستم و بنا بر این تصمیم گرفته راهی این کشور شوم اما پیش از سفر به عربستان به دیدار مراجع دینی از جمله آیت الله سیستانی در نجف اشرف رفتم تا حساسیت‌هایی که برخی احساس می‌کردند، وجود دارد، از بین ببرم.

معصوم اظهار داشت: در دیدار با آیت‌الله سیستانی به ایشان گفتم که قصد دارم به عربستان سفر کنم. ایشان نیز گفتند: «این ایده را دوست دارم و این اقدام را مبارک می‌دانم. عربستان سعودی کشور مهمی است که باید روابط کشور ما با آن قوی باشد».

وی در ادامه اشاره کرد که پیش از سفر به عربستان و دیدار با «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه وقت این کشور، در کنفرانس اتحادیه اروپا برای پشتیبانی از عراق در پاریس با «سعود الفیصل» وزیر پیشین امور خارجه عربستان دیدار کرده، جایی که هنگام خروج رهبران از سالن دست وی را گرفته و با یکدیگر خارج شدند.

رئیس‌جمهور عراق با اشاره به عکس مشهوری که از وی و الفیصل گرفته شد، در این باره اظهار داشت: به وی گفتم درهای شما به روی عراق بسته است، کی باز می شود؟ در پاسخ گفت که از هم اکنون آنها را باز شده بدانید.

معصوم در ادامه تصریح کرد: هنگام ورود به ریاض نیز با ملک عبدالله دیدار کردم و به وی گفتم من امروز به دیدار مراجع دینی در نجف از جمله آیت‌الله السیستانی رفتم و آنها از این سفر استقبال کردند، وی نیز آقای سیستانی را مردی عاقل و حکیم توصیف کرد.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *