دولت در حال خیانت به ملت است/ به باد دادن سرمایه های کشور از سوی دولت با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست

امام جمعه چهاردانگه گفت: طبق گزارشی که منابع و مراکز رسمی می دهند در سال گذشته بر آمار بیکاری در کشور ما افزوده شده است؛ آن وقت ما می رویم در بحث هواپیما یا در بحث صنعت و یا در بحث کشاورزی از کارهای دیگران استفاده کنیم؛ آیا می شود اسم این کار را چیزی به جز خیانت به کشور و ملت گذاشت.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام محمد گلوری امام جمعه چهاردانگه در همایش عاشقان ولایت در سالن فجر اسلامشهر اظهار داشت: امسال را مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامگذاری کرده اند و بسیار روشن است که پسوند شعار امسال برای این است که مسئولانی که شاید به نوع دیگری فکر می کنند پای کار بیایند و نسبت به مسائلی که موجب حفظ استقلال کشور ما نقش برآب شدن توطئه های دشمن می شود پای کار بیایند.

وی تصریح کرد: دو نوع طرز تفکر در کشور وجود دارد که نوع اول تفکری است که می گوید اگر ما می خواهیم به موفقیت برسیم باید به دیگران وابسته باشیم و متاسفانه این فکر در کشورهای وابسته وجود دارد و افرادی هم در کشور ما دارای این تفکر هستند؛ تفکر دوم این است که ما منابع کافی داریم و در نتیجه می توانیم روی پای خودمان بایستیم تا تمام نقشه های دشمن را نقش برآب کنیم؛ این فکر برگرفته از قرآن است؛ این تفکر همان تفکری است که حضرت امام برای ما ترسیم کرد و امروز نیز رهبر عزیزمان ادامه دهنده این تفکر است.

گلوردی در ادامه گفت: اگر ما می خواهیم روی پای خودمان بایستیم در گام نخست باید یاس از دشمنان وجود داشته باشد؛ قرآن کریم در آیه ۱۰۵ سوره بقره می فرماید هیچ کدام از کفار دوست ندارند سر سوزنی خیر به شما برسد؛ نمی دانم افرادی که می گویند ما با قرآن و فکر اصیل قرآن آشنا هستیم اما به گونه ای دیگر فکر می کنند چگونه این موضوع را توجیه می کنند. وقتی قرآن دارد چنین حقایقی را بیان می کند پس چرا شما به دشمن دلبستگی دارید؛ قرآن صریحا می فرماید این دشمنان دوست ندارند سر سوزنی منفعت به  شما برسد و هرکاری که می کنند در راستای تامین منافع خودشان است.

امام جمعه چهاردانگه بیان کرد: ببینید اقتصاد مقاومتی چند اصل اساسی دارد که نخستین اصل آن قطع رابطه با دشمن است؛ من تعجب می کنم دیروز در اخبار اعلام شد با قزاقستان قراردادی منعقد شده است که ما برویم و در کشور قزاقستان از زمین آنها برای کشاورزی استفاده کنیم؛ خداوند این همه زمین با آب و هوای مناسب در کشور ما قرار داده و در کنار آن ما نیروی انسانی بی نظیری در دنیا داریم آن وقت برویم در کشوری دیگر سرمایه گذاری کنیم که فردا پس از یک حرف و حدیثی سرمایه های ما در آن کشور بماند؛ چرا نظر بر این نیست که در داخل کشور کاری را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: متاسفانه شعار اقتصاد مقاومتی داده می شود ولی عمل در کار نیست؛ ما باید سرمایه ها را حفظ کنیم، از نیروهای داخلی استفاده کرده و تولید را بالا ببریم اما گزارشی که منابع و مراکز رسمی می دهند در سال گذشته بر آمار بیکاری در کشور ما افزوده شده است؛ آن وقت ما می رویم در بحث هواپیما یا در بحث صنعت و یا در بحث کشاورزی از کارهای دیگران استفاده می کنیم؛ آیا می شود اسم این کار را چیزی به جز خیانت به کشور و ملت گذاشت.

گلوردی خاطرنشان کرد: شما امروز می بینید از افتخارات برخی مسئولان ما این است که ما نفتمان را چقدر در روز و در سالهای آینده به چند میلیون بشکه می فروشیم؛ آیا فروش نفت خام در چنین شرایطی جایز است؟ از یک طرف سرمایه هایمان را به باد بدهیم و از طرفی دیگر واقعا برخی از تحلیل گران غربی هم تعجب کرده اند که واردات کالاهای لوکس در ایران آزاد می شود؛ آیا اینگونه حرکات با روح اقتصاد مقاومتی سازگار است؟ آیا می شود انسان از یک طرف دم از اقتصاد مقاومتی بزند و از طرف دیگر کالاهای لوکس را به کشور وارد کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *