دولت بیش از آن که به طبقه کارگر و جوانان بها بدهد به سرمایه های بزرگ توجه داشته/قراردادهای اخیر اروپایی در کاهش بیکاری و توسعه صنعتی موثر نیست/دولت تاکنون دستاورد اقتصادی قابل بیانی نداشته است

دکتر حسین راغفر، کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید بر این کاستی های اقتصادی دولت یازدهم، مهمترین چالش دولت در حوزه اقتصاد را بها دادن کم به قشر کارگر و جوان دانسته و تصریح کرد دولت بیشترین بها را به سرمایه و سرمایه های بزرگ داده است.

یک اقتصاددان با تاکید بر این کاستی های اقتصادی دولت یازدهم، مهمترین چالش دولت در حوزه اقتصاد را بها دادن کم به قشر کارگر و جوان دانسته و تصریح کرد دولت بیشترین بها را به سرمایه و سرمایه های بزرگ داده است.

به گزارش اسلامشهرخبر، دکتر حسین راغفر، در مطلبی بزرگترین دستاورد دولت یازدهم را مساله رفع تحریم ها دانست اما در عین حال نوشت: کاستی‌های زیادی در سیاست‌های اقتصادی دولت وجود دارد که اگر وجود نداشتند، مشکلات کنونی به مراتب کمتر از امروز بود. ولی متاسفانه آن طور از دولت که انتظار می‌رود به این سیاست‌ها پرداخته نشد.

وی در مطلبی که در روزنامه اعتماد منتشر کرد، به بررسی مهمترین چالش های اقتصادی دولت پرداخت و نوشت: شاید مهم‌ترین چالشی که در نگاه دولت به اقتصاد وجود دارد، کم بها دادن به مردم به ویژه طبقه کارگر، نیروی کار و جوانان و پر بها دادن به نقش سرمایه‌ و آن هم سرمایه‌های بزرگ است. به همین خاطر بنگاه‌های بزرگ و بانک‌ها به‌شدت مورد توجه دولت قرار دارند و دولت در اقتصاد تمام هم و غم خود را در این بخش معطوف کرده است. در حالی که دولت با استفاده از ظرفیت‌های بزرگی که کشور در اختیار دارد، با جهت‌گیری معطوف به ایجاد شغل، می‌توانست دستاوردهای بزرگ‌تری نسبت به امروز داشته باشد و جامعه را نیز با باور راغفر، در سال جاری، نمی‌توانیم از موفقیت مهمی در سیاست‌های اقتصادی دولت حرف بزنیم. به‌واقع تاکنون دستاورد چشمگیر و قابل بیانی در سیاست‌های اقتصادی دولت وجود ندارد و حتی قراردادهای اخیر با شرکت‌های فرانسوی و ایتالیایی، آن‌طور که در نشریات خارجی آمده، هم نمی‌تواند گام‌های موثری در راه کاهش بیکاری و توسعه صنعتی در کشور به بار بیاورد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *