نقاشی خط

دوره آموزشی نقاشی‌خط در اسلامشهر برگزار می‌شود

رئیس انجمن خوشنویسان اسلامشهر گفت: برای اولین بار در کشور دوره آموزشی نقاشی‌خط با بازار کار فوق‌العاده در اسلامشهر برگزار می‌شود.

رئیس انجمن خوشنویسان اسلامشهر گفت: برای اولین بار در کشور دوره آموزشی نقاشی‌خط با بازار کار فوق‌العاده در اسلامشهر برگزار می‌شود.

سید جلیل قاسمی رئیس انجمن خوشنویسان اسلامشهر در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر اعلام کرد: نقاشی‌خط یکی از گرایش‌های تجاری و بین‌المللی خوشنویسی محسوب می‌شود که در چند سال اخیر مورد استقبال هنرمندان قرارگرفته است اساتید بزرگ و برجسته‌ای در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه انجمن خوشنویسان اسلامشهر برای اولین بار در کشور دوره نقاشی‌خط برگزار می‌کند، اضافه کرد: تاکنون هیچ دوره‌ای در این زمینه برگزار نشده است بخشی از آن شاید به خاطر این است که ارائه نکات ظریف و پیچیده و فراوان این گرایش هنری بسیار زیاد است و انتقال آن نیز ممکن است سخت به نظر برسد.

قاسمی ادامه داد: بخش دیگر آن نیز مربوط به هنرمند است که باید نقاشی، رنگ، فضا، ریتم و … را تجربه کند و پس از آن باید خط را آموزش ببینید که این حوصله وجود ندارد. به همین دلیل آموزش نقاشی‌خط به این شکل وجود ندارد اگر مباحثی هم در دانشگاه گفته شود به صورت گذرا، کوتاه و تئوری است و کمتر به صورت عملی است.

وی خاطرنشان کرد: این دوره، دوره ممتازی است که در آن مبانی هنری‌های تجسمی اعم از گرافیک، خوشنویسی، هندسه، طراحی حروف و در حوزه نقاشی‌خط تکنیک‌های موجود آموزش داده می‌شود.

رئیس انجمن خوشنویسان اسلامشهر با بیان اینکه پیش نیاز حضور در این دوره‌ها آشنایی با نقاشی و خوشنویسی است، افزود: حتی اگر کسی با این دو رشته آشنا نباشد می‌تواند با تلاش و استعداد و جدیت در تمرین‌ها به توفیقات دست پیدا کند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بازار کار این رشته چگونه است؟ اعلام کرد: بازار کار این رشته بسیار متعالی است این هنر، هنر جهانی و فراملی است.

این هنرمند ادامه داد: هنر خوشنویسی منحصر به ایران و برخی از کشورهایی همسایه است اما نقاشی‌خط و گرایش‌های نوین بیشتر مباحث زیبایی‌شناسی در هنر و مباحث انتزاعی را مطرح می‌کند و بازار کار فوق‌العاده‌ای دارد. در حال حاضر آثار نقاشی‌خط هم در کشور و هم در عرصه بین‌المللی به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه مدرس این دوره استاد مراد فتاحی از اساتید خوشنویسی، نقاشی و نقاشی‌خط و از ساکنان شهرستان اسلامشهر هستند، خاطرنشان کرد: استاد فتاحی تنها یک سال در ایران حضور دارند بعد از آن قرار است به عنوان هنرمند در کشور کانادا فعالیت کنند، ایشان با برگزاری این دوره می‌خواهند زکات علم خود را پرداخت کنند.

قاسمی با بیان اینکه اولین جلسه این دوره پنجشنبه ۱۲ مردادماه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ برگزار می‌شود، افزود: این دوره یک‌ساله در ۴۵ جلسه و به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ثبت‌نام در این دوره‌ها به صورت محدود انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: هزینه ثبت‌نام به ازای هر سه ماهه ۱۸۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است همچنین به نفرات شرکت‌کننده گواهی پایان دوره اعطا می‌شود.

رئیس انجمن خوشنویسان اسلامشهر اعلام کرد: علاقه‌مندان برای حضور در این دوره‌ها می‌توانند با انجمن خوشنویسان اسلامشهر به نشانی: اسلامشهر، خیابان آیت‌الله کاشانی، خیابان ابوذر، کتابخانه شهید مطهری مراجعه و با شماره ۰۲۱۵۶۱۴۵۰۴۴ تماس بگیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *