مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور

دوران سیاه ستم شاهی باید برای جوانان بازگو شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت:در زمان حکومت شاهنشاهی آزادی بیان ، آزادی سیاسی مسئله ای بود که در ایران کمترین خبری از آن نبود جوانان عزیز آن روزها را ندیده اند و نمی دانند صدا و سیما و گویندگان باید آن دوران سیاه را برای جوانان بازگو کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت:در زمان حکومت شاهنشاهی آزادی بیان ، آزادی سیاسی مسئله ای بود که در ایران کمترین خبری از آن نبود جوانان عزیز آن روزها را ندیده اند  و نمی دانند   صدا و سیما و گویندگان باید آن دوران سیاه را برای جوانان   بازگو کنند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در همایش انقلاب اسلامی و حقوق شهروندی که بعد از ظهر امروز در ورزشگاه آپرین اسلامشهر برگزار شد گفت:اگر انقلاب اسلامی، انقلاب احیای حقوق اساسی ، حقوق شهروندی مردم بود سخنی گزاف نگفته ام، قبل از پیروز ی انقلاب اسلامی مهمترین حق مردم که آزادی و  حق تعیین شرنوشت کشور بود به طور کلی  و صدها سال از مردم ایران سلب شده بود.

وی تصریح کرد:اساس حکومت موروثی، سلطنتی، شاهنشاهی این بود که مردم در تعیین حاکم کشور نقشی نداشتند مهمترین ویژگی آن سلب حق شروندی از مردم بود، چه مردم می خواستند چه نمی خواستند فرزند ارشد شاه می بایست بر مردم حاکم شود و مردم مجبور به پذیرش بودند اما گاهی انتخابات فرمایشی مجلس برگزار می شد اما همه می دانستند که انتخابات یک نمایش فرمایشی بیش نبود.

سخنران این مراسم ادامه داد: در زمان حکومت شاهنشاهی آزادی بیان ، آزادی سیاسی مسئله ای بود که در ایران کمترین خبری از آن نبود.ثروت و منابع طبیعی و عمومی در اختیار یک هزار فامیل حاکم و اربابان  و حامیان غربی رژیم استبدادی شاه بود.

وی اظهار داشت:جوانان عزیز آن روزها را ندیده اند  و نمی دانند  و باید صدا و سیما و گویندگان آن دوران سیاه را برای جوانان  و عزیزان بازگو کنند. بیش از ۹۵ درصد روستاهایی ایران فاقد برق و تقریبا ۱۰۰ درصد روستا ها فاقد گاز  بود.

انصاری گفت:بیشتر مواد مورد نیاز کشور وارد می شد ما وابسته به بیگانگان بودیم در پرتوی انقلاب اسلامی اولین حقی که به مردم ایران  برگشت رای آنان و حق تصمیم گیری در تعیین سرنوشت کشور بود

وی افزود:بلافاصله بعد از پیروی انقلاب اسلامی با رفراندوم ملت ایران تعیین شد قانون اساسی و مقامات کشور با رای مردم تعیین شد و مردم حاکم بر سرنوشت کشور شدند خدمت گزازان مردم از میان مردم در خدمت مردم و مثل مردم هستند در طول ۳۸ سال بیش از ۲ برابر آغاز انقلاب ما در بسیاری از زمینه ها به نقطه خودکفایی رسیده ایم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد:جوانان ما امروز در مقیاس میلیونی در دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند  و نسل جدید ما نسلی باسواد و بالنده است انقلاب اسلامی  حقوق شهروندی را به ارمغان آورده است امروز ایران امن ترین کشور منطقه است با امنیت بالاتر از سطح امینتی کشورهای اروپایی است  این امنیت رهاورد اقدامات نظام و حضور مردم در صحنه و هدایت های رهبر معظم انقلاب است.

انصاری بیان کرد:دولت تدبیر و امید در طول بیش از سه سال که از عمر آن می گذرد علی رغم محدودیت ها و کاهش قیمت نفت توانست اقتصاد زمین گیر شده کشور را از رکود خارج کند و در دو سال گذشته به طور ثابت ۷۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

وی بیان کرد:انصاری انقلاب اسلامی علی رغم تهدید دشمنان  و علی رغم حرف های بی اساسی که سیاستمداران تازه کار امریکا نسبت به ملت ایران به زبان جاری می کنند قوی تر از هر زمان مصمم تر از هر زمان در صحنه حاضر است .

وی با بیان اینکه دولت به طور ویژه به شهرستان اسلامشهر توجه خاطر نشان کرد طرح های این شهرستان مورد حمایت قرار خواهد گرفت و به سرعت اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد:امیدوارم مردم بزرگوار ایران در اردیبهشت ماه سال آینده جلوه ای دیگر از حماسه ی حضور را در انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی خلق کنند و با حضور حماسی خود یکبار دیگر بنیان مرصوص انقلاب اسلامی را مستحکم تر به معرض دید جهانیان بگذارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *