علی قلی پور

دعوت آمریکا برای مذاکره فریبی بیش نیست

امام‌جمعه موقت اسلامشهر گفت: زمزمه‌های مذاکره آمریکا نشانه شکست تحریم است این‌ها وقتی شکستی می‌خورند از مذاکره حرف می‌زنند یا اینکه فریبی بیش نیست ما از مذاکره با آمریکا در مدت این ۴۰ سال چه دیدیم؟ آمریکا هر پیمانی ببندند روزی زیر آن می‌زند.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر گفت: زمزمه‌های مذاکره آمریکا نشانه شکست تحریم است این‌ها وقتی شکستی می‌خورند از مذاکره حرف می‌زنند یا اینکه فریبی بیش نیست ما از مذاکره با آمریکا در مدت این ۴۰ سال چه دیدیم؟ آمریکا هر پیمانی ببندند روزی زیر آن می‌زند.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی ‌قلی پور در خطبه‌های نماز جمعه ۲۶ مرداد با توصیه به تقوا به وجود زمزمه‌هایی مبنی بر مذاکره آمریکا و جمهوری اسلامی گفت: رهبری بارها فرمودند که ما با این‌ها مذاکره نمی‌کنیم. این زمزمه‌های مذاکره نشانه شکست تحریم است این‌ها وقتی شکستی می‌خورند از مذاکره حرف می‌زنند یا اینکه فریبی بیش نیست ما از مذاکره با آمریکا در مدت این ۴۰ سال چه دیدیم؟ آمریکا هر پیمانی ببندند روزی زیر آن می‌زنند.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب در خصوص اقدامات آمریکا در برجام گفت: رهبری فرمودند این‌ها از ما نقد می‌گیرند و ما باید عمل می‌کنند و وعده نسیه می‌دهند و روزی می‌رسد که انسانی بی‌خرد جلوی چشم خبرنگاران امضای خود را پس می‌گیرد و از برجام خارج می‌شود. رهبری بارها فرمودند که به مذاکره با آمریکا خوش‌بین نیستند. ولی دولتمردان گفتند که اجازه جدی داده شود تا مذاکره کنند و قطعاً منافع ملت را تضمین می‌کنند اما آمریکا دبه کرد لذا رهبری فرمودند با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم خواسته مردم نیز این است که دولت و مسئولین اجرایی حرکت مجاهدانه و انقلابی بکنند اگر به خدا و ملت و داشته‌های خود تکیه کنند وضعیت درست می‌شود. دولت بعضی از اصلاحات را کابینه انجام دهد و مجدانه به میدان بیاید.

وی با اشاره به سالروز شهادت مظلومانه حجاج خانه خدا به دست مزدوران آل سعود در ۲۷ مرداد گفت: همیشه یکی از رنج‌های مسلمانان از ناحیه این نوکر شیطان بزرگ بوده است. آل سعود چندین بار حجاج را در سال ۶۶ و در حادثه منا به خاطر بی‌کفایتی یا شیطنت به شهادت رساندند. اکنون نیز می‌بینیم چه جنایت‌هایی را در یمن مرتکب می‌شوند ولی دنیا در مقابل این جنایت‌ها ساکت است به دلیل اینکه دستور آمریکا را عمل می‌کند و به سازمان ملل و شورای امنیت پول می‌دهد و به خاطر پول همه سکوت می‌کنند و در مقابل جنایت‌ها دم نمی‌زنند.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به سالروز شهادت امام محمدباقر (ع) گفت: ایشان شاهد و راوی حادثه کربلا و مصیبت‌های اهل هستند و سختی‌هایی که بر امام سجاد (ع) نیز گذشت را ناظر بودند. ایشان در حدیثی می‌فرمایند: تو را به پنج چیز سفارش می‌کنم: اگر کسی در حق تو ظلم کرد ظلم نکن، اگر خیانت کرد خیانت نکن، اگر تو را تکذیب کرد عصبانی نشو و اگر تعریف کردند خوشحال نشو. انسان دوست دارد مردم تعریفش کنند و اگر کسی مذمت کند ناراحت می‌شود امام باقر می‌فرمایند این‌چنین نباش. تو نمی‌توانی که شیعه و دوست ما باشی و به این موارد اهمیت‌دهی. ملاک خوشحالی تو این باشد که خودت را بر قرآن عرضه بدار و اگر دیدی راه قرآن را می‌روی خوشحال باش و به قیل‌وقال‌ها اعتنا نکن. اگر دیدی راه قرآن را نمی‌روی برای چه فریب تعریف را می‌خوری؟

وی به شرایط استجابت دعا اشاره کرد و گفت: یکی از شرایط استجابت دعا این است که انسان بداند نفع و ضرر در دستان خداست و به غیر خدا کسی نمی‌تواند به انسان نفع و ضرر برساند وقتی انسان خدا را شناخت به عهدی که به خداوند داده باید عمل کند.

حجت‌الاسلام قلی پور ادامه داد: روزی و درآمد حلال ازجمله شرایط استجابت دعاست، در روایت است که بهترین دعا، دعایی است که از قلبی پاک باشد. اگر روزی و درآمد مشکل داشته باشد نمی‌گذارد دعا مستجاب شود. تلاش و حرکت در جهت خواسته نیز برای استجابت دعا مهم است. امام صادق (ع) می‌فرمایند: خداوند دعای چهار گروه را برآورده نمی‌کند که یکی از آنان کسی است که خانه نشسته و می‌گوید خدایا روزی بده.

وی با تأکید برداشتن حضور قلب در حین دعا گفت: انسان باید حال خوبی برای دعا کردن و رقت قلب داشته باشد. خداوند خطاب به حضرت موسی فرمود قلبت در مقابل من خاشع، بدنت خاضع باشد و از چشمانت اشک جاری شود و در تاریکی شب و زمانی که کسب نمی‌بیند و همه خوابند از من بخواه. اشک بیاید خداوند گناهان را می‌بخشد و دعاها را قبول می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *