دشمن به فکر خیر اسلام و مسلمین نبوده و نخواهد بود /اسلام برترین قوانین را در رابطه با زنان دارد

معاون تعلیم تربیت ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر با تاکید بر لزوم ایستادگی در مقابل دشمن گفت: دشمن به فکر صلاح و خیر اسلام و مسلمین نبوده و نخواهد بود او برای اینکه ما تسلیم شویم و نفع بیشتری ببرد  و برای اینکه آزار و اذیتی برای خود در دنیا نبیند این کار را انجام می دهد.

معاون تعلیم تربیت ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر با تاکید بر لزوم ایستادگی در مقابل دشمن گفت: دشمن به فکر صلاح و خیر اسلام و مسلمین نبوده و نخواهد بود او برای اینکه ما تسلیم شویم و نفع بیشتری ببرد  و برای اینکه آزار و اذیتی برای خود در دنیا نبیند این کار را انجام می دهد.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین جواد سفری معاون تعلیم تربیت ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر در مراسم شیرخوارگان حسینی که در صبح امروز در اردوگاه شهید غلامی این شهر برگزار شد،  با اشاره به نقش زنانی چون حضرت زینب و ام وهب در نهضت عاشورا گفت: جامعه امروز ما هم همچنین زنانی داشتند که بچه های خود را به سمت میدان های نبرد در سوریه و عراق روانه کردند.

وی مسئله نفوذ دشمن را مهم عنوان کرد و گفت:ما در یک جامعه ای زندگی می کنیم که می خواهیم خوب باشیم و سربلند دشمنان ما این عزت را نمی توانند تحمل کنند و برای این نقشه کشیدند. در جریان نفوذ هر کاری از دستشان بر می آید انجام می دهند اینکه می بینید در این روزها موضوعات معیشتی مردم دچار تزلزل می شود به دلیل همین جریان است.

معاون تعلیم تربیت ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر نقدش حضرت زینب در نهضت عاشورا و پس از آن را تعیین کننده دانست و گفت: زینب کبری که پرچم دار نهضت عاشوراست بعد از امام حسین است چه کرد؟ بعد از شهادت امام حسین اگر جریان بیداری و آگاه سازی توسط زینب کبری اتفاق نمی افتاد مطمئن باشید کربلا مغفول می ماند آنجا جریان نفوذ هم بود.

وی اعلام کرد: دشمن می خواست کاری کنند که فردای روز عاشورا تاریخ نویسان  و مردمی که آگاهی ندارند یزید را قدیس تلقی کنند ولی با اقدامات حضرت زینب بعد از عاشورا همه دچار تحول عظیمی شدند. اول اقدام ایشان تسلی دادن به اطرافیان  و به ویژه امام سجاد بود در مقابل ایشان ولی در مواجهه با دشمن آن چنان با قدرت می ایستد که توام با صلابت است.

حجت الاسلام سفری با بیان این نکته که “رفتار شجاعانه زینب بود که کربلا را حفظ کرد” خاطرنشان کرد: حضرت وقتی می خواهند خطابه بگوید و دفاع کنند می خواهند دشمن را تحقیر کنند. اگر امروز می گوییم مرگ بر آمریکا و می خواهیم استکبار را تحقیر کنیم به همین دلیل است نگوییم چرا در مقابل دشمن ایستادگی می کنیم؟ ایستادگی به نفع ماست دشمن فهمیده که در مقابل اسلام شیعی  و عاشورایان امام حسین نمی تواند کاری کند.

وی تصریح کرد: دشمن به فکر صلاح و خیر اسلام و مسلمین نبوده و نخواهد بود او برای اینکه ما تسلیم شویم و نفع بیشتری ببرد  و برای اینکه آزار و اذیتی برای خود در دنیا نبیند این کار را انجام می دهد. حضرت زینب در کاخ ابن زیاد، او را پسر مرجانه خطاب می کند که تعبیری توهین آمیز و گران است. ابن زیاد تحقیر شد دشمن همیشه متزلزل است و خودش را به شکل کسی در می آورد که قدرتمند است. حضرت در مقابل یزید می گوید ای فرزند زن آزاد شده. در جایی دیگر یزید را دشمن خدا و پسر دشمن خدا خطاب می کند. حضرت زینب هر حرفی زد بجا بود و در جای خود اثر داشت ایشان در جایی دیگر احساسات مردم را تحریک کرد و به گونه ای صحبت کرد که مردم متوجه اشتباه خود شدند.

سخنران این مراسم عدم اطاعت پذیری زن از شوهر را یک آسیب دانست و گفت: دشمن می خواهد  با تبلیغ برخی از شبهات کانون خانواده مسلمین را از هم یپاشد طوری که زن احساس می کند حقیر است و باید حرف بشنود. اسلام برترین و بهترین قوانین را در رابطه با زنان دارد. مثلا آیه ای که می گوید مردم قوامیت بر زن دارند معنای آن ناچیز بودن زن نیست بلکه می خواهد ولایت پذیری زن را در خانواده متجلی کند چون وقتی زن ولایت پذیر شد بچه ها هم ولایت پذیر می شوند. اول باید خود نسبت به همسرمان اطاعت پذیر باشیم تا فرزندان از ما اطاعت کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *