دشمنی ایران با آمریکا، از ناحیه خود آمریکا بوده است/ آمریکا قبل از انقلاب اسلامی نیز دشمنی در لباس دوست بود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رباط‌کریم گفت: این دشمنی از ناحیه خود آمریکا بوده است چه در طول ۴۰ ساله انقلاب چه در دوران قبل از انقلاب که درواقع آمریکا دشمنی بود که در لباس دوست آشکارشده بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رباط‌کریم گفت: این دشمنی از ناحیه خود آمریکا بوده است چه در طول ۴۰ ساله انقلاب چه در دوران قبل از انقلاب که درواقع آمریکا دشمنی بود که در لباس دوست آشکارشده بود.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین زین‌الدین رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رباط‌کریم در مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان که صبح امروز در مدرسه حافظ شهرستان اسلامشهر برگزار شد، با اشاره به رویدادهای اتفاق افتاده در روز ۱۳ آبان ماه گفت: ۱۳ آبان ماه یادآور سه حادثه مهم در تاریخ انقلاب و ایران اسلامی است. این سه حادثه از حافظه ملت غیور ایران هر گز محو نخواهد شد.

دشمن در سال ۵۸ درصدد تکرار کودتای ۲۸ مرداد دیگری بود

وی با اشاره به دو رویداد اتفاق افتاده این روز گفت: در سال ۱۳۴۳ هجری شمسی وقتی امام راحل عظیم شان در اعتراض به لایحه کاپیتولاسیون سخنرانی کوبنده‌ای داشتند و به تصویب این لایحه اعتراض کردند رژیم وقت این روشنگری را برنتافتند و مانند امروزی امام دستگیر شدند و به ترکیه تبعید شدند. همچنین ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ در روزهای تعیین‌کننده انقلاب روزهایی که مردم خروشیده بودند و رژیم در اوج ضعف و ذلت قرارگرفته بود دانش‌آموزان مدارس خود را تعطیل کردند و در کنار دانشجویان در دانشگاه تهران دست به تجمع مسالمت‌آمیز زدند بازهم رژیم نتوانست این حرکت دانش‌آموزان و دانشجویان را ببیند و سینه‌های نازک و لطیف دانش‌آموزان را به گلوله بست و نزدیک به ۶۰ دانش‌آموز به شهادت رسید و صدها مجروح به‌جای ماند.

حجت‌الاسلام زین‌الدین با اشاره به سومین رویداد مهم در روز ۱۳ آبان سال ۵۸ که منجر تسخیر سفارت آمریکا به‌عنوان لانه جاسوسی آمریکا شد گفت: بعد از وقوع انقلاب اسلامی وقتی‌که دست چپاول گرانی چون آمریکا و انگلیس کوتاه شده بود آنان درصدد تکرار کودتای ۲۸ مرداد دیگری بودند و عملیاتی طراحی می‌کردند که شاید انقلاب ناکام شود اما هوشیاری دانشجویان پیرو خط امام باعث شد لانه جاسوسی تسخیر شود و این اقدام مورد تائید امام راحل قرار گرفت و به‌عنوان انقلاب دوم نام‌گذاری شد.

وی با اشاره به توطئه‌های پشت پرده آمریکا در رویدادهای گفته‌شده خاطرنشان کرد: پشت هر سه این حوادث دست آمریکا بوده است و مجری رژیم و دولت آن روز بود. اگر قرار است کودتایی اتفاق بیفتد بازهم امریکا و دیگر کشورها درصدد انجام این کودتا بودند.

آمریکا حقیقتاً دشمن واقعی ایران است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رباط‌کریم با طرح این سؤال که چرا اکنون ما باید به دشمنی با آمریکا ادامه دهیم و او را شیطان بزرگ بنامیم؟ پاسخ داد: این دشمنی از ناحیه خود آمریکا بوده است چه در طول ۴۰ ساله انقلاب چه در دوران قبل از انقلاب که درواقع آمریکا دشمنی بود که در لباس دوست آشکارشده بود از همان ۷۰ سال گذشته که کودتای ۲۸ مرداد به دست آمریکایی‌ها اتفاق افتاد و با سقوط دولت مصدق و طراحی کودتا فرصت بزرگ برای درخشش ایران از دست رفت. در تمام مدتی که دست‌نشانده‌های آمریکا و انگلستان در این مملکت روی کار بودند اگرچه به‌ظاهر دوستان ما بودند اما این مملکت را عقب نگه‌داشته بودند آن‌ها درصدد وابستگی کامل این مملکت بودند و اجازه درخشش به جوانان این مملکت داده نمی‌شد.

وی با اشاره به دشمنی‌های آمریکا بعد از شکل‌گیری انقلاب اسلامی گفت: از همان لحظه اول تحریم‌ها و دشمنی‌ها آغاز شد و ماجرای طبس رخ داد. چه کسی جان ۲۹۰ نفر مسافر هواپیمای مسافربری را گرفت؟ ۶۶ کودک در هواپیما حضور داشتند اما آنان تاکنون ابراز تأسف نکردند نه‌تنها عذرخواهی نکردند بلکه به فرمانده ناو هم مدال افتخار دادند. چه کسی در جنگ تحمیلی از صدام حمایت کرد؟ چه کسی تروریست‌ها در منطقه مسلط کرده بود و به آنان تسلیحات داده بود؟ با این دولت و این انسان‌ها و باشخصیت مانند ترامپ آیا می‌شود طرح دوستی ریخت؟

مسئولین فقط به خدمت به مردم فکر کنند

سخنران این مراسم اعلام کرد: به حقیقت آمریکا دشمن واقعی ماست. ما پیرو مکتب سیدالشهدا هستیم و سختی‌ها را تحمل می‌کنیم اما ذلت نمی‌پذیریم. دانش‌آموزان عزیز مادامی‌که آمریکا با این حالت بخواهد با مملکتی مانند ایران مواجه شود ما همچنان در مقابل او خواهیم ایستاد و این رمز موفقیت است استقامت رمز موفقیت این مملکت بوده و هست.

وی با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر انقلاب مهم‌ترین مسئله را مسئولیت‌پذیری دانست و گفت: ما باید در قبال این نظام احساس مسئولیت کنیم. امروز وظیفه دانش‌آموزان در این جنگ نرم جدیت در سنگر درس است چراکه آینده این انقلاب در دستان شماست. امروز ایران اسلامی در بلندای عزت و اقتدار قرارگرفته است. در منطقه‌ای که خواسته‌اند امنیت را از آن بگیرند ما صاحب امنیت ارزشمند هستیم وظیفه ما مسئولین خدمت به مردم همیشه درصحنه است ما باید با تمام وجود با تعصب و غیرت در مسیری که رهبری ترسیم کرده‌اند فقط و فقط به خدمت به مردم فکر کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *