یونس اسدی مقدم

دستگیری مدیری با اتهام ۱۸ میلیارد فساد مالی/ سیل پرونده‌های ساخت‌و‌ساز غیرمجاز در اسلامشهر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسلامشهر با اعلام بازداشت یکی از مسؤولان شهرستان گفت: در حساب این شخص ۱۸ میلیارد تومان وجود داشت که او دلایلی دروغی برای واریز این مبلغ به حساب بانکی‌اش ارائه کرد.

به گزارش اسلامشهرخبر  یونس اسدی مقدم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسلامشهر ظهرامروز در جلسه هم اندیشی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان اسلامشهر که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و رؤسای شوراهای شهر و روستای شهرستان در محل فرمانداری اسلامشهر برگزار شد، اظهار داشت: مردم ما فقر در جامعه را تحمل می‌کند، اما تحمل فساد مدیران را ندارند، بزرگترین آفت در نظام جمهوری اسلامی ایران وجود مدیران فاسد و متخلف در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اراضی اسلامشهر و چهاردانگه به محل تخلیه نخاله تبدیل شده است، بیان کرد: پشت پرده قراردادهای میلیاردی چه کسانی هستند که اجازه تخلف و ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز را می‌دهند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان با اعلام بازداشت یکی از مسؤولان شهرستان گفت: در حساب این شخص ۱۸ میلیارد تومان وجود داشت که او دلایلی دروغی برای واریز این مبلغ به حساب بانکیش ارائه کرد. ساخت سازهای غیرمجاز، احداث باغ تالار ها و ویلاهای غیرقانونی در اراضی مستعد و حاصلخیز کشاورزی احمدآباد مستوفی توسط چه کسانی انجام می شود؟ غیر از این که هم دستی و چراغ سبز مدیری باعث بروز این تخلفات شده است.

اسدی مقدم گفت: ننگ بر مدیر فاسدی که به مردم رحم نمی‌کند، بدانید که دوران وعمر مدیریت‌ها تمام می‌شود، اما حسابرسی از مدیران در همین دنیا تمامی ندارد.

وی تصریح کرد: مدیران در دولت اسلامی باید روحیه خدمتگذاری و اخلاص در کارها داشته باشند باید مبارزه قاطع با فساد باشد، مبارزه با فساد هزینه دارد، نمی‌شود که شهرداری در برابر فساد ایستادگی و مقاومت کند، اما اعضای شورای شهر از وی حمایت نکنند، انسان‌های فاسدی هستند که با مقاصد شومی وارد دستگاه‌های اجرایی می‌شوند و مدیران را فاسد می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از تخلفات به علت عدم رعایت قوانین و مقررات قانونی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: بیشترین تخلفات مدیران به علت عدم آشنایی آنها با قوانین و مقررات قانونی رخ می‌دهد که از بروز بسیاری از تخلفات میتوان جلوگیری کرد.

دادستان شهرستان اسلامشهر با اشاره به گزارشی از عملکرد کمیسیون ماده ۱۰۰ تأکید کرد:‌ با توجه به افزایش تخلفات ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان اسلامشهر، با سیل ورودی پرونده‌های تخلفاتی روبرو هستیم که باید دستگاه‌های ذی‌ربط در بدو بروز تخلف مانع از ادامه فعالیت آنها می‌شدند.

اسدی مقدم بیان کرد:مدیرانی که اجازه می‌دهند ملکی به صورت غیرمجاز احداث شود و بعد به پرونده تخلفات غیرمجاز را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می‌دهند، اگر توان مدیریت این شهر را ندارند، کنار بروند و اجازه بدهند نیروهای سالم ،فعال ،کارآمد و متدین به میدان بیایند.

وی خاطرنشان کرد: مدیران و مسؤولین دست‌اندرکار بیایید قبل از اینکه به حساب ما برسند خودمان به حساب ها و عملکردهایمان رسیدگی کنیم و مانع از بروز تخلفات شویم، چرا که دستگاه قضایی در بحث برخورد با جرایم و تخلفات مدیران با هیچ کسی تعارف ندارد و با مدیران متخلف در هر مقام و منصبی که باشند برخورد قاطعی می‌کند.

فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *