مرد رمال

دستگیری رمالی که دختران جوان را اغفال می کرد

مرد رمال با زنان جوان طرح دوستی می ریخت و با وعده ازدواج یا حتی رمالی و وردنویسی از آنان کلاهبرداری می کرد.

مرد رمال با زنان جوان طرح دوستی می ریخت و با وعده ازدواج یا حتی رمالی و وردنویسی از آنان کلاهبرداری می کرد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از برنا،چندی قبل دختر جوانی به دادسرا رفت و مدعی شد خواستگارش کلاهبردار از آب درآمده است.

او در توضیح ماجرا گفت: چندماه پیش از طریق تلگرام  با مردی آشنا شدم. اوایل فقط با هم صحبت میکردیم اما مدتی که گذشت او مرا به رستورانی دعوت کرد تا برای نخستین بار یکدیگر را ملاقات کنیم. آن روز با دیدنش به او علاقهمند شدم.او میگفت مهندس است، من هم کاملا به او اعتماد کردم تا اینکه مدتی بعد از من خواستگاری کرد و من که بیصبرانه منتظر شنیدن این جمله بودم، به او جواب مثبت دادم.

وی افزود: من حرفهایش را باور کردم و قرار شد در اولین فرصت مراسم عروسیمان را جشن بگیریم، اما خبر نداشتم همه اینها نقشهای برای کلاهبرداری است. بعد از گذشت مدتی از این ماجرا او به بهانه ای طلاهای مرا گرفت من هم با خیال راحت طلاهایم را به او دادم تا اینکه به یکباره ناپدید شد و دیگر جواب تلفنهایم را نداد. هرچند هیچ خبری از او نداشتم اما فکرش را نمیکردم که قصد فریبم داشته باشد، اما وقتی چندین روز گذشت و خبری از او نشد فهمیدم که فریب یک کلاهبردار را خوردهام.

با اعلام این شکایت، پرونده به دادسرا فرستاده و با دستور قاضی پرونده تحقیقات برای دستگیری خواستگار شیاد آغاز شد. درحالیکه بررسی ها در این خصوص ادامه داشت شکایت مشابه دیگری پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت که نشان میداد دختر دمبخت دیگری با همین شگرد در دام خواستگار قلابی گرفتار شده است.

با انجام چهره نگاری مشخص شد که متهم یک نفر است و مدتی قبل نیز با همین شگرد و با چربزبانی اعتماد طعمه هایش را جلب کرده و چند دختر دمبخت را فریب داده است. جست و جو برای شناسایی او در پاتوق هایش ادامه داشت تا اینکه این بار زن مسنی نیز با مراجعه به ماموران مدعی شد که یک نفر خود را دعانویس معرفی کرده و او برای رفع مشکلش نزد او رفته است.

این زن مسن گفت: دعانویس از من خواست که طلاهایم را در اختیارش بگذارم تا بر روی آنها دعا بخواند من هم قبول کردم اما او طلاهایم را دزدید. با توجه به سرنخ هایی که این زن در اختیار ماموران قرار داد آنها دریافتند مشخصات وی با خواستگار قلابی یکی است. تا اینکه با انجام تحقیقات مدتی قبل مأموران موفق به دستگیری این مرد هزار چهره به نام یونس فرامرزی شدند.

متهم وقتی به دادسرا منتقل شد و پیش روی بازپرس پرونده قرار گرفت به کلاهبرداری میلیونی در نقش خواستگار اقرار کرد و گفت: در ابتدا با طعمه هایم آشنا و پس از آن اعتمادشان را جلب میکردم. وقتی از آنها خواستگاری میکردم چشم بسته قبول میکردند.وی گفت: در این مدت طلاهای آنها را سرقت می کردم. در تحقیقات مشخص شد که این مرد در شهرستان های مختلف از جمله فیروزآباد، فراشبند و… نیزکلاهبرداری کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *