دستگاه‌های فرهنگی وصیت‌نامه و انتظارات شهدا را به مردم ارائه کنند/ اقلیت‌های مذهبی در فرازوفرودهای کشور نقش بسزایی داشتند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس گفت: وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت ارشاد اسلامی و رسانه ملی وصیت‌نامه، زندگی‌نامه و انتظارات شهدا را به مردم ارائه کنند که نسل امروز شهدا را بشناسند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس گفت: وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت ارشاد اسلامی و رسانه ملی  وصیت‌نامه، زندگی‌نامه و انتظارات شهدا را به مردم ارائه کنند که نسل امروز شهدا را بشناسند.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر،

فریده اولاد قباد در مراسم یادواره شهدای ادیان توحیدی که بعدازظهر امروز با حضور خانواده شهدای ادیان توحیدی در آرامستان ارامنه شهرستان اسلامشهر برگزار شد گفت: از مهم‌ترین مسئولیت‌هایی که باید در کشور انجام دهیم برگزاری یادواره‌ها و یادمان‌های شهداست تا بتوانیم یاد آنان را در جامعه زنده نگه‌داریم.

وی با تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ما مدیون همه مردم، اعم از مسلمان و اقلیت‌های مذهبی و قومی است و در به ثمر رساندن این انقلاب ما شهدای زیادی داریم. در زندگی‌نامه و وصیت‌نامه این عزیزان ارق وطن‌پرستی و آزادگی به‌خوبی مشخص است.

اولاد قباد با اشاره به اقدامات انجام‌شده در مجلس برای شهدا و ایثارگران گفت: در ماده ۶۸ برنامه ششم توسعه بندهایی برای ترویج و حفظ فرهنگ ایثار و شهادت مصوب شده است یکی از وظایف مهم مسئولین برگزاری یادواره‌های شهداست اگر ما یاد و خاطر شهدای را زنده نگه نداریم و به نسل جوان و دانش آموزان خود ارائه ندهیم در تاریخ نامی از آنان پیدا نخواهیم کرد.

وی با اشاره به وصیت‌نامه شهید مرادی که در منطقه حشمتیه تهران زندگی می‌کرد گفت: وی در پیروزی انقلاب اسلامی و در کمیته ملی به‌خوبی درزمانی که نظم نبوده در برقراری نظم و امنیت کمک کرد و در زمان جنگ داوطلبانه در جبهه حضور پیدا کرد و در منطقه پیرانشهر به شهادت رسید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وحدت کلمه در بیانات مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) گفت: همدلی‌هایی که در پیروزی انقلاب اسلامی بود باعث شد کشور ایران در نظام جهانی و منطقه خاورمیانه به‌خوبی بتواند جایگاه خود را پیدا کند. عزیزان ادیان و اقلیت‌های مذهبی در فرازوفرودهای کشور نقش بسزایی داشتند آنان هم در پیروزی انقلاب اسلامی و هم در هشت سال جنگ تحمیلی نشان دادند که چقدر به وطن خود عشق می‌ورزند. زمانی که ما در جبهه درگیر جنگ بودیم این افراد در پشت جبهه نیز کمک می‌کردند و پا به‌پای افراد دیگر خدمت کردند نباید ما این قشر عزیز ایثارگر را فراموش کنیم.

وی اعلام کرد: در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در مصوباتی که ما در برنامه ششم توسعه داشتیم تنها چند درصد این مصوبات اجرا می‌شود متأسفانه برای خانواده شهدا جانبازان و ایثارگران خیلی سروصدا می‌شود ولی من فکر می‌کنم چند درصد این قوانین اجرا می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به نتایج دیدارها با خانواده شهدای اسلامشهر گفت: هنوز پاداش پایان خدمت بسیاری از خانواده پرداخت‌نشده است این افراد به گردن ما حق دارند و به دلیل حیای خود خیلی از مسائل را نمی‌گویند چون با خدا معامله کردند ما عکس شهدا را می‌بینیم عکس شهدا عمل نکنیم‌ ما یک جنگ نابرابر را پشت سر گذاشتیم جنگی که آمریکا و کشورهای اروپای غربی به صدام کمک می‌کردند ولی رمز پیروزی ما همدلی، همفکری و همبستگی ملی بود.

وی تأکید کرد: دانش آموزان ما باید شهید پژوهی را یاد بگیرند و شهید را بشناسند چند درصد از افراد جامعه وصیت‌نامه شهدا را می‌خوانند؟ شهدا از ما چه خواستند و ما چگونه عمل می‌کنیم؟ از وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت ارشاد اسلامی و رسانه ملی می‌خواهم وصیت‌نامه، زندگی‌نامه و انتظارات شهدا را به مردم ارائه کنند که نسل ما شهدا را بشناسند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *