حسن عباسی

«کاتسا» کل نظام را هدف قرار داده است/در مذاکرات بخش اقتصادی مذاکره نشد

رئیس اندیشکده یقین گفت: متأسفانه تیم مذاکره‌کننده در مذاکرات اصلاً اعتقادی به مواجه با تحریم «ایسا» نداشتند. این سهل‌انگاری به این دلیل بود که تیم مذاکره‌کننده قسمت هسته‌ای را مدنظر قرار داد و قسمت اقتصادی مذاکره نشد.

رئیس اندیشکده یقین گفت: متأسفانه تیم مذاکره‌کننده در مذاکرات اصلاً اعتقادی به مواجه با تحریم «ایسا» نداشتند. این سهل‌انگاری به این دلیل بود که تیم مذاکره‌کننده قسمت هسته‌ای را مدنظر قرار داد و قسمت اقتصادی مذاکره نشد.

به گزارش اسلامشهرخبر، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین امشب در مسجد بقیه‌الله شهرستان اسلامشهر یوم‌الله ۱۳ آبان و روز استکبارستیزی و تسخیر لانه جاسوسی را گرامیداشت و گفت: استکبار یعنی طلب مقام کبریایی کردن، ما وقتی الله‌اکبر می‌گوییم یعنی اینکه تنها خداوند مقام کبریایی دارد و ای مقام شایسته خداوند است اما اگر انسان فانی نسبت به آنچه در پیرامون خود می‌گذرد برای خود طلب مقام کبریایی کند او مستکبر است.

وی ادامه داد: امروز که استکبار جهانی واژه‌ای است که زیبنده قدرت شیطانی به نام ایالات‌متحده است ما درباره لایه‌های دیگر استکبار هم حساس هستیم که شامل: استکبار در نفس خود در محیط و همچنین در منطقه و سطح جهان می‌شود.

عباسی با اشاره به اجرای تحریم که سه ماه پیش تصویب و از امروز اجرا شد خاطرنشان کرد: تجربه تحریم استکبار را از زمان صدر اسلام در شعب ابی‌طالب، بستن آب بروی یاران امام علی در صفین و بستن آب بروی یاران امام حسین (ع) داشتیم مستکبرین همیشه یک ترفندی داشتند امروز که تحریم‌های کاتسا به عنوان مادر تحریم‌ها اجرا شد -که اثرات آن دو سه ماه دیگر خود را نشان می‌دهد – ما چهره دیگری از نظام استکباری را می‌بینیم.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کری که در آن آمده است یهود و نصاری تا شما را به دین خود درنیاورند دست از شما برنمی‌دارند و از شما راضی نمی‌شوند افزود: ما تا دست از اعتقادات خودمان برنداریم این‌ها راضی نمی‌شوند. اگر ما هسته‌ای و موشکی و قاسم سلیمانی را کنار بگذاریم آن‌ها به این هم رضایت نمی‌دهند.

سخنران این مراسم با بیان اینکه در قرآن آمده است که خداوند رعب و وحشت را در دل کفار می‌افکند تصریح کرد: ابزار این رعب و وحشت حزب‌الله، انصار الله، حشد الشعبی و سایر گروه‌های مقاومت است. ما بیش از ۲ هزار نفر در سوریه شهید دادیم و این دو هزار شهید برای دفاع از حرم و حریم الهی دشمن را گله‌مند کرده است و ترفندهای دشمن را در منطقه دچار مشکل کردند.

وی دوره استثنایی ۳۹ سال حکومت اسلامی را بی‌نظیر دانست و گفت: در تاریخ انبیا و ائمه اطهار هیچ یک از انبیای الهی امکان ۴۰ سال حکومت اسلامی فراهم نشد اولین بار است که دو عبد صالح خدا حکومت اسلامی را تشکیل دادند که به فرموده رهبری هنوز به مرحله دولت اسلامی نرسیدیم. اهمیت استثنایی بودنش را وجود چنین مردمی است که امام فرمود این مردم را رسول گرامی اسلام نداشت. دلیل اینکه حکومت اینگونه توانسته روی پا بماند تا جایی که ابرقدرت شرق به دیدار رهبر می‌آید.

رئیس اندیکشده یقین با اشاره به دیدار روز گذشته پوتین با رهبر معظم انقلاب گفت: توده‌ای‌ها و کمونیست‌های ایران کی باور می‌کردند که رهبر شوروی سه بار ایران بیاید و با رهبری دیدار کند دیدار آقای پوتین ۴۵۰ امین دیداری بود که در ۲۸ سال گذشته رهبران دنیا به ایشان داشتند. این شرایط گیر هیچ مردم و امام معصومی نیامد در تاریخ کسی را سراغ نداریم که ۴۵۰ نفر در یک دوره‌ی ۲۸ ساله کسانی به دیدار امام و حاکمی رفته باشند. این وضعیت پس از گذشت ۳۹ سال حاصل مردمی است که سختی کشیده و زجر کشیده‌اند مردمی که عشق اباعبدالله آن‌ها را به اینجا رسانده است.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی در عراق و لبنان و یمن تکثیر و صادر شد افزود: در دوره‌ی هیچ امام و معصومی مانند این مردم نبوده است تنها کسانی که قدر این مردم را خوب شناختند امام راحل و مقام معظم رهبری بودند که نگاهشان به مردم نگاه باورمندانه بود اما خیلی از مسئولین به مردم نگاه ابزاری و تزیینی و برای رأی دارند.

عباسی با بیان اینکه آفت‌ها و مخاطرات جدی است و هر لحظه خداوند می‌تواند نعمت را از ما بگیرد اگر ناسپاس باشیم افزود: این سؤال پرسیده می‌شود که آیا جمهوری اسلامی امکان نابودی و واژگونی دارد؟ می‌گوییم بله. در دوره ائمه که یکی پس از دیگری بدست مسلمان نماها شهید شدند. امام علی را در مسجد و امام حسین را شمر که سرباز امام علی و سردار امام حسن بود شهید کرد. در جمهوری اسلامی نیز چنین اتفاق خطرناکی می‌تواند بیافتد اسلام هیچ‌وقت از بیرون صدمه نخورده و همیشه از داخل صدمه خورده است.

وی به تاریخچه‌ای از تحریم‌های گسترده علی ایران گفت: اولین تحریم بزرگ و گسترده علیه ایران در سال ۷۵، به نام ایسا بود که پدر تحریم‌ها بود در ایسا هیچ کشوری نمی‌توانست بیش از ۲۰ میلیون دلار در حوزه زیرساخت‌های اصلی در ایران سرمایه‌گذاری کند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: متأسفانه تیم مذاکره‌کننده در مذاکرات اصلاً اعتقادی به مواجه تحریم ایسا نداشتند. این سهل‌انگاری به این دلیل بود که تیم مذاکره‌کننده قسمت هسته‌ای را مدنظر قرار داد و قسمت اقتصادی مذاکره نشد یک نفر قرار بود مذاکره اقتصادی کند که به عنوان جاسوس دستگیر شد ما در قضیه ایسا کوتاهی کردیم و خط قرمزهایی که رهبری تعیین کرده بودند دیده نشد.

وی اضافه کرد: تحریم‌هایی که امروز تحت عنوان کاتسا اجرا شد هدف اصلی آن ظاهراً سپاه است ولی کل نظام را هدف قرار گرفت است. در این نوع از تحریم‌ها اگر فرد، شرکت یا دولتی با ایران معامله کند مانند ایران تحریم می‌شود که به این خاطر به آن مادر تحریم‌ها می‌گویند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *