مجید امیرعبداللهیان

دانشجو فارغ از نگاه‌های حزبی به دنبال تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد

فرمانده سپاه سیدالشهدا اسلامشهر گفت: دانشجو فارغ از نگاه‌های حزبی به دنبال تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

فرمانده سپاه سیدالشهدا اسلامشهر گفت: دانشجو فارغ از نگاه‌های حزبی به دنبال تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش اسلامشهرخبر مجید امیرعبداللهیان ظهر امروز در مراسم تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه پیام نور که در سالن فجر اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد با اشاره به تأثیرگذاری روند علم‌پژوهی در شکل‌گیری انقلاب اظهار داشت: وقتی تاریخ اسلام را بررسی می‌کنیم بعضی روزها همچون ۱۶ آذر درخشان‌تر بوده و در شکل‌گیری انقلاب و در ادامه روند آن بسیار تأثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به اهمیّت درس و تحصیل دانشجو از منظر امام جعفرصادق(ع) بیان کرد: وقتی دانشجو در جهت علم و دانش حرکت می‌کند درهای آسمان به روی او باز می‌شود و همه ملائک و حتی ماهی‌ها برای او طلب مغفرت می‌کنند.

دانشجو فارغ از نگاه‌های حزبی به دنبال تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد

فرمانده سپاه سیدالشهدا اسلامشهر همچنین با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) که دانشجو را قدرت متفکر بشر می‌دانست افزود: انقلاب و شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی به دانشگاه گره خورده است؛ همچنان که در زمان جنگ تحمیلی نیز تمامی فرماندهان جنگ از دانشجویان ممتاز و برتر دانشگاه‌های کشور بودند و پس از جنگ نیز پیشرفت‌هایی که در زمینه‌های مختلف علم و فن‌آوری حاصل شد از دانشجویان همین مرز و بوم بوده است.

عبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری درباره آرمان‌گرایی و آرمان‌خواهی دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: دانشجو باید فارغ از نگاه‌های حزبی و سیاسی به دنبال آرمان‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز باشد.

وی تأکید کرد: ما در کشوری در حال توسعه و پیشرفت زندگی می‌کنیم، که اگر آرمان‌گرایی را با واقعیت‌های موجود تطبیق دهیم قطعاً به کشوری ایده‌آل و پیشرفته دست پیدا می‌کنیم.

دانشجویان با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی به دنبال مطالبه‌گری باشند

فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهدا اسلامشهر ادامه داد: احساس می‌شود که در حال حاضر دانشجویان اندکی از هویت اصلی و آرمان‌هایشان فاصله گرفته‌اند و از فرهنگ و مسئولیت مطالبه‌گری دور افتاده و تنها به کسب نمره قبولی اکتفا می‌کنند، در صورتی که تحصیل علم دانشجویان باید در جهت پیشرفت کشور و رسیدن به اهداف والای انسانی و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

امیرعبداللهیان در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان باید تلاش کنند تا با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و با نگاه آرمان‌گرایی و واقع‌نگری به دنبال مطالبه‌گری و اغناسازی باشند تا سیاست‌زدگی از دانشگاه‌های کشور رخت بندد و به شاخص‌های اصلی هویت فرهنگ اسلامی دست یابیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام /

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *