کد خدایی

داعش و حکومت های حامی آنها محاکمه شوند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: عَلم حقوق بشر را شهدای ما داشته و برافراشته اند که برای نجات انسانیت و مسلمان و غیرمسلمان جان خود را فدا کرده اند اگر می گوییم انسان کرامت ذاتی دارد، در عمل هم نشان دادیم ما برای انسانیت فداکاری می کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: عَلم حقوق بشر را شهدای ما داشته و برافراشته اند که برای نجات انسانیت و مسلمان و غیرمسلمان جان خود را فدا کرده اند اگر می گوییم انسان کرامت ذاتی دارد، در عمل هم نشان دادیم ما برای انسانیت فداکاری می کنیم.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛عباسعلی کدخدایی امشب در همایش بزرگ مدافعان حرم ،مدافعان واقعی حقوق بشر در سالن همایش ورزشگاه امام رضا آستان مقدس رضوی برگزار شد، با تبریک پیروزی‌های جبهه اسلام علیه داعش عنوان کرد: اگر شهدای عزیز نبودند، وضعیت نه تنها جمهوری اسلامی ایران بلکه منطقه چیز دیگری بود.

وی ادامه داد: همانطور که رهبری بارها فرمودند که اگر جلوی این جرسومه فساد در منطقه گرفته نمی شد، هیچ کشوری روی آرامش نمی‌دید و وضعیت فعلی منطقه مشخص نبود.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره سابقه کوتاه حقوق بشر در دنیا ابراز کرد:در این خصوص باید دو نکته که اول مبانی حقوق بشر است را مد نظر قرار داد.

عضو عالی بسیج حقوق دانان کشور ابراز کرد: متاسفانه کشورهای استکباری با سوءاستفاده از این ابزار علیه جوامع دیگر گام برمی دارند، نگاه ابزارمدارانه به حقوق بشر دارند.

کدخدایی با زیر سوال بردند حقوق بشری که استکبار، از آن دم میزند گفت : اگر حقوق بشر به معنی واقعی کرامت ذاتی انسان بود کشورهای استکباری از آن به صورت حربه ای علیه جوامعی که دنبال استقلال هستند، به کار نمی برند نمونه این بحث جنایتهای است که آمریکایی ها درجنگ با ویتنام ها به آنها روا داشتند.

گوانتانامو سند زنده ای کسانی است که به دروغ مدافع حقوق بشر بودند

وی با اشاره به جنایت های استکباری در دوره کنونی گفت: آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر، به خود اجازه داد به کشورهای عراق و افغانستان برخلاف مصوبات حقوق بشری خودشان حمله کند.

عضو عالی بسیج حقوق دانان کشور بیان کرد: این اتفاق درحالی رخ داد که کسی دنبال مقصر اصلی نبود تا اثبات کنند آن حادثه از سوی این مردم رخ داده باشد و یا شکنجه های زندانیان به قدری حاشیه ساز شد که اوباما قول داد تا تمام شود؛ گوانتانامو سند زنده ای است که کسانی که به دروغ مدافع حقوق بشر بودند را به ما بشناساند.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به کشتن کودکان سوری و یمنی تاکید کرد: در این کشور دو گروه اختلاف داشتند و می توانستند مسایل خود را حل کنند به شما چه ارتباطی دارد که گروه نظامی راه می‌اندازید و آن ها را بمباران می کنید؟

کدخدایی ادامه داد :سلاح آن ها مقاومت و دین شان است و همین موضوع باعث استقامت آنها میشود اما دشمن می خواهند نشان دهد این ایران است که به مردم یمن کمک می کند، که این حرف غیرقابل باور است.

وی در خصوص عربستان اضافه کرد: آیا عربستان از حقوق بشر چیزی می فهمد؟ این به عنوان یک جوک مطرح می شود که عربستان عضو شورای حقوق بشر و رئیس شورا شود.

عضو عالی بسیج حقوق دانان کشور در مورد سوریه و مواضع غلط عربستان گفت : استکبار در سوریه برای ترویستها هزینه کرد اما کاری از پیش نبرد.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: سوریه در خط مقدم مبارزه با اسراییل و از قدمای مبارزه با این رژیم است مصر، عراق و لیبی هم در این مبارزه بودند ولی امروزفقط یک کشور در مبارزه باقی مانده است و آن سوریه است.

کدخدایی با اشاره به اینکه استکبار خودش به تشکیل داعش اشاره کرده است اظهار کرد: در دوره جنگ ایران اخبار زیادی بود که کشورهای عربی هزینه این جنگ را تامین می کنند ولی قبول نمی کردند همچنین رژیم اشغالگر قدس بارهاگفته برای مقابله با ایران با داعش همفکر هستیم و آنها بدانند که به توفیق الهی این تفکر را به گور خواهید برد.

کدخدایی ادامه داد :عَلم حقوق بشر را شهدای ما داشته و برافراشته اند که برای نجات انسانیت و مسلمان و غیرمسلمان جان خود را فدا کرده اند اگر می گوییم انسان کرامت ذاتی دارد، در عمل هم نشان دادیم ما برای انسانیت فداکاری می کنیم.

وی با بیان اقدامات خطرناک داعش گفت : داعش با اقدامات جنایت آمیز خود و با همکاری آمریکا می خواستند قرائت خشونت باری از اسلام را به دنیا نشان دهد. خوشبختانه تیر این ها به سنگ خورد.

سخنگوی شورای نگهبان با شاره به اینکه اگر ایران تدبیر و مقاومت نکرده بود، از انسانیت و حقوق بشر خبری نبود افزود: ما معتقدیم اگر نظام حقوق بشر با اعتبار و ارزش واقعی نسبت به انسان عمل می کند و با شناخت واقعی از انسان همراه است و بر طبق چنان موضوعی باید حقوق بشر بدون تبعیض رعایت و با همه کشورها یکسان برخورد شود.

ما مدعی محکمه داعش و سردمداران و حکومت های حامی آنها هستیم

عضو عالی بسیج حقوق دانان کشورگفت: آن‌هایی که مدعی حقوق بشر هستند، چرا امروز پرونده‌ها را به دادگاه‌های بین‌المللی ارجاع نمی دهند؟ چرا پشتیبانان و حامیان داعش را معرفی نمی کنند؟

کدخدایی خواستار دادگاه‌های خاص برای سران داعش و دولت‌ها و مقامات حمایت کننده از آنها شد و تاکید کرد: از بین رفتن داعش این پیام را برای جها نیان دارد که همگان بدانند هر کشوری، گروهکی و فردی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی قدمی بردارد خود به درک واصل شده است.

کدخدایی گفت : مدافعین واقعی حقوق بشر سربازان ما هستند که در همه جبهه‌ها می جنگند و مقاومت می کنند.

رییس بسیج حقوق دانان خراسان رضوی در ادامه این همایش عنوان کرد: سازمان بسیج حقوق دانان خراسان رضوی همزمان با تاسیس بسیج حقودانان در کشور تشکیل و راه اندازی شد و کارهای مختلف را پیگیری و انجام داده است

احمد فدوی افزود : از اهم این موارد، بحث ارایه مشاوره حقوقی یا ارتقا سطح حقوقی در جامعه با محوریت مسجد است با شاعر« هر مسجد یک حقوق دان» و با ۱۲مسجد آغاز شده است.

وی افزود : اجرای طرح قاضی مدرسه برای افزایش ارتقا سطح حقوقی در جامعه و اجرای طرح خدمت یاران حقوقی با همکاری آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی و مشاوره به زایران آستان قدس رضوی در دست اقدام است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.