داعشی‌ها تسلیم شدند؛ اعلام آتش‌بس برای خروج تروریست‌ها از «الحجرالاسود» و «الیرموک»

یک منبع میدانی سوری از تسلیم‌شدن تروریست‌های داعشی در الحجرالاسود و الیرموک در پی عملیات سنگین ارتش سوریه برای پاکسازی این مناطق خبر داد.

یک منبع میدانی سوری از تسلیم‌شدن تروریست‌های داعشی در الحجرالاسود و الیرموک در پی عملیات سنگین ارتش سوریه برای پاکسازی این مناطق خبر داد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم، یک منبع میدانی همراه عملیات نظامی در جنوب دمشق به خبرنگار تسنیم در سوریه گفت تروریست‌های داعشی در پی تشدید فشارهای نظامی ارتش سوریه و متحدانش، در الحجرالاسود و الیرموک تسلیم شدند به‌طوری که از ابتدای امروز تا فردا یکشنبه آتش‌بس برقرار می‌شود تا گروه‌های تروریستی عقب‌نشینی را آغاز کنند.

این منبع تصریح کرد طی ساعات گذشته ارتش سوریه، عملیات نظامی خود را علیه تروریست‌های داعشی باقی‌مانده در الحجر الاسود و الیرموک در سایه درگیری‌های شدید با آنها تشدید کرده بود به‌طوری که توانستند تعداد زیادی از ساختمان‌های الحجرالاسود را از لوث داعشی‌ها پاکسازی کنند و محله الجزیره را به‌عنوان آخرین مکانی که تروریست‌ها در الحجرالاسود حضور دارند، به محاصره کامل در آورند، و نیروهای ارتش پیشروی گسترده‌ای در بخش‌های باقی‌مانده الیرموک کسب کرده بودند.

به‌گفته این منبع میدانی، ارتش از دو محور جنوب غربی و جنوب شرقی پیشروی کرد و توانست اماکن حساس در مرکز منطقه را آزاد کند و مواضع هجومی خود را تقویت کند. درگیری‌های شدید با تروریست‌ها در فضاهای محدود جریان داشت.

علمیات ارتش سوریه علیه آخرین قلعه تروریست‌های تکفیری در جنوب دمشق یعنی در الحجرالاسود و الیرموک از حدود ۲۷ روز پیش آغاز شده بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *