سید حسین مومنی

داشتن عقبه معنوی لازمه یک کشور با اقتدار است

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به راز و نیازها و سیر و سلوک رهبر انقلاب در مقابل پروردگار عالم، گفت: این مملکت اگر قرار است بااقتدار اداره شود باید با یک عقبه معنوی باشد اگر انسان می‌خواهد اقتدار داشته باشد و محکم و مقتدر در مقابل دشمن بایستد باید یک عقبه معنوی این‌چنینی داشته باشد وگرنه امکان این مطلب وجود ندارد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به راز و نیازها و سیر و سلوک رهبر انقلاب در مقابل پروردگار عالم، گفت: این مملکت اگر قرار است بااقتدار اداره شود باید با یک عقبه معنوی باشد اگر انسان می‌خواهد اقتدار داشته باشد و محکم و مقتدر در مقابل دشمن بایستد باید یک عقبه معنوی این‌چنینی داشته باشد وگرنه امکان این مطلب وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی در مراسم یادواره شهدای شهرک بهرام‌آباد اسلامشهر که بعد از ظهر امروز در مسجد امام حسن مجتبی این شهرک برگزار شد با اشاره به حدیثی از کتاب بحار مرحوم مجلسی مبنی بر یاری‌کردن امام زمان توسط عده‌ای از مردم مشرق زمین گفت: در این حدیث آمده است عده‌ای از مشرق زمین قیام می‌کنند و زمینه را برای قیام امام زمان آماده می‌کنند پس عده‌ای زمینه‌سازان ظهور و قیام هستند.

وی با اشاره به سن و سال شهید مصطفی نبی لو از شهدای مدافع حرم گفت: سن و سال شهید سن و سال بازنشستگی و بهره بردن از آن چیزی است که در این‌همه سال کسب کردند اما چرا آرام و قرار ندارند؟ چون می‌خواهند از زمین سازان ظهور عقب نیافتند. چه اتفاقی می‌افتد که شهدا کمترین دلبستگی و تعلق به دنیا را پیدا نمی‌کنند؟

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به راز و نیازها و سیر و سلوک رهبر انقلاب در مقابل پروردگار عالم، گفت: این مملکت اگر قرار است اداره شود و بااقتدار اداره شود باید با یک عقبه معنوی باشد اگر انسان می‌خواهد اقتدار داشته باشد و محکم و مقتدر در مقابل دشمن بایستد باید یک عقبه معنوی این‌چنینی داشته باشد وگرنه امکان این مطلب وجود ندارد.

وی با اشاره به روایتی از امام موسی کاظم (ع) گفت: مردی از قم قیام می‌کند و مردم را به خداوند دعوت می‌کند غیرخدا در قوه مخیله او وجود ندارد این موضوع از سیره و ارتباط او باخدا می‌فهمیم. امام خمینی اول انقلاب که خیلی از تجهیزات و امکانات نبود فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. در جریان جنگ نیز فرمود خرمشهر باید آزاد شود و بعد که خرمشهر آزاد شد فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد. ذره‌ای غیر خدا در وجود این فرد نیست. اگر می‌بینید که شهید نبی لو در این سن و سال به میدان جنگ می‌رود به دلیل این اعتقاد است جز خدا چیزی قلب وجودشان را نگرفته است.

سخنران این مراسم با اشاره به ویژگی‌های مردمی که زمینه‌ساز قیام حضرت هستند افزود: افرادی دور امام زمان جمع می‌شوند که مانند آهنگ داغ‌دیده هستند و تهدیدها، تطمیع‌ها و تهمت‌ها آنان را از مسیر منحرف نمی‌کند. عده‌ای بودند عقبه محکمی داشتند اکنون یا بی‌تفاوت شدند یا سکوت کردند یا در خط مقابل ایستادند ملاک حال فعلی افراد است این وصیت امام است. اگر فردی پیرو ولایت، امام و نظام است مورداحترام است ولی اگر در خط ولایت نباشند هرکسی که باشد مورداحترام نخواهند بود.

وی بابیان اینکه دشمن زمانی در طبس و خلیج‌فارس و جبهه و ترورها فعالیت می‌کرد اما اکنون شکل دشمنی‌اش تغییر کرده و در کشور در حوزه مباحث اقتصادی ویروس انداخته است افزود: دشمن می‌خواهد کشور و مردم ما را به‌زانو دربیاورند اما جریان طبس و دستگیری جاسوسان آمریکایی در خلیج‌فارس را فراموش کرده است.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: بر اساس روایت، یاران امام زمان را هیچ گردبادی به لرزه نمی‌اندازد و خسته نمی‌شوند و از دشمن ترس ندارند چراکه آنان بر خداوند توکل می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *