داربست های در حالت ریزش ساختمان در حال ساخت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعزام آتش‌نشانان به یک ساختمان در حال ساخت به علت احتمال ریزش و تخریب داربست‌های آن خبر داد.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر ، سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ۱۳ و ۵۳ دقیقه امروز یک مورد احتمال ریزش و تخریب داربست های ساختمان در حال ساخت به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که بلافاصله در پی آن دو ایستگاه به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک ساختمان ۹ طبقه و در حال ساخت بود که ضلع جنوبی آن به طور کلی داربست زده شده بود گفت: به دلیل مهار نامناسب، بخشی از قسمت بالایی این داربست ها در حال ریزش بود بنابراین آتش نشانان با همکاری پلیس راهور مسیر تردد خودروها را مسدود کرده و مسیری را جایگزین کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران افزود: پس از ایمن سازی محل دستگاههای جرثقیل عملیات را برای مهار داربست ها آغاز کردند. همچنین پیمانکاران ساختمان نیز در محل حاضر شدند و با همکاری آتش‌نشانان مهار این داربست ها انجام شد البته بخشی از این اقدامات به پیمانکاران سپرده شد که مقرر شده است طی روز اینده در این خصوص اقدام کنند.

وی در پایان به پیمانکاران ساختمان ها توصیه کرد که در خصوص مهار مناسب داربست های ساختمانی دقت بیشتری داشته باشند.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *