فرماندار اسلامشهر

دادگستری کل استان تهران حضور شهرداری تهران در حریم اسلامشهر را غیر قانونی اعلام کرد

فرماندار اسلامشهر گفت: با توجه به پیگیری های مکرر به عمل آمده و حمایت های ویژه استاندار تهران، دادگستری کل استان تهران پنجم مردادماه با صدور ابلاغیه ای حضور شهرداری تهران در حریم و تقسیمات جغرافیایی شهرستان های استان تهران از جمله اسلامشهر را غیر قانونی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر ، فرماندار اسلامشهر با اشاره به غیر قانونی بودن  حضور شهرداری تهران در  حریم شهرستان اسلامشهر گفت: بر اساس ابلاغیه صادره به کلیه روسای دادگستری‌ها، دادستانها و روسای دادگاه های عمومی بخش در استان تهران اعلام شده شهرداری تهران حق ورود به مرزهای تقسیماتی سایر شهرستان های پیرامونی تهران و یا صدور پروانه و یا رسیدگی به تخلفات را ندارد.

وی افزود: فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستان های مجاور حق پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی و طرح دعوا علیه شهرداری مبنی بر ورود غیرقانونی به حریم خود را دارند.

فرماندار اسلامشهر ضمن قدردانی از تلاش ها و پیگیری های استاندار تهران و معاونین ایشان که در اجرای قانون کوتاه نیامدند گفت: به مردم شریف اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی اعلام می کنیم فرمانداری اسلامشهر بر اساس وظایف قانونی نسبت به حفاظت و حراست و اجرای مقررات مربوط به قوانین موضوعه در خصوص زمین، باغات و… اهتمام لازم را دارد.

مرسلپور تصریح کرد: لازم می دانم از زحمات مقامات قضایی شهرستان و خبرنگاران و اصحاب رسانه که در طول دو سال اخیر فرمانداری اسلامشهر را در زمینه تحقق موضوع فوق یاری دادند، تشکر و قدردانی کنم.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *