داخلی‌سازی ۲۲ هزار میلیارد ریال قطعات خودرو

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع گفت: ارزش قرار‌دادهای امضا شده در پنجمین میز تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال است که داخلی سازی این قطعات سالانه ۵۶ میلیون یورو صرفه جویی را به همراه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،داخلی سازی قطعات مصرفی در صنایع داخلی نهضتی بود که از زمان وزیر سابق صنعت آغاز شد و در این راستا چندین میز تخصصی داخلی سازی در صنایع مختلف از جمله خودرو برگزار شد.

در قالب این میزهای تخصصی، قراردادهایی نیز بین وزارت صنعت و بخش خصوصی به امضا رسید تا سهم داخلی سازی در صنعت خودرو افزایش یابد.

در این راستا امروز پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودروسازی برگزار شد، عمق بخشی به داخلی سازی قطعات عاملی برای کاهش قیمت تولیدات به حساب می آید.

محسن صالحی نیا، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع در پنجمین میز توسعه و تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو اظهار داشت: این قراردادها بین ۲۳ شرکت توانمند داخلی برای داخلی سازی ۳۳ قطعه-پروژه در خودروهای تولیدی دو خودرو ساز بزرگ داخلی منعقد شده است.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع گفت: ارزش قرار‌دادهای امضا شده در پنجمین میز تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال است.

وی با اشاره به برنامه ریزی مشترک وزارت صمت و ایدرو جهت استفاده از ظرفیت شرکت های قطعه ساز و دانش بنیان داخلی، ابراز امیدواری کرد با تحقق برنامه های بومی سازی قطعات خودرو بتوانیم به اهداف کمی و کیفی و افزایش عرضه و تولید خودرو در سال جاری و سال آینده دست پیدا کنیم.

به گفته رئیس هیات عامل ایدرو، تاکنون در مجموع چهار میز ساخت داخل قطعات خودرو ۱۵۴ قطعه – پروژه با ارزش ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان و کاهش ارز بری سالانه ۳۴۱ میلیون یورو در تیراژ انبوه داخلی سازی شده است.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *