خون شهدا و مجاهدت ایثارگران، تضمین انقلاب اسلامی است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: حدوث انقلاب و بقای این انقلاب متأثر از رهبری امام (ره) و حضور مردم است. در کنار همه این مؤلفه‌ها تثبیت و تضمین انقلاب هم با خون شهدا و مجاهدت ایثارگران است آن‌چنان‌که امام (ره) فرمودند هر چه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: حدوث انقلاب و بقای این انقلاب متأثر از رهبری امام (ره) و حضور مردم است. در کنار همه این مؤلفه‌ها تثبیت و تضمین انقلاب هم با خون شهدا و مجاهدت ایثارگران است آن‌چنان‌که امام (ره) فرمودند هر چه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است.

نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر  با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ گفت: انقلاب اسلامی به شکلی می‌شود گفت که متأثر از مدیریت و رهبری امام خمینی معمار کبیر انقلاب اسلامی است. حدوث این انقلاب و بقای این انقلاب متأثر از رهبری امام و حضور مردم است. در کنار همه این مؤلفه‌ها تثبیت و تضمین انقلاب هم با خون شهدا و مجاهدت ایثارگران است آن‌چنان‌که امام (ره) فرمودند هر چه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است.

وی ادامه داد: جایگاه شهدا و ایثارگران در انقلاب جایگاه ویژه‌ای است ایثارگران و خانواده شهدا از سرمایه‌گذاران ممتاز نظام هستند ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران به تأسی از منش و راهبرد و سیاست‌های مقام معظم رهبری و تأکیدی که به همه مدیران در ادوار مختلف داشتند دیدار با خانواده شهدا و جانبازان و آزادگان را در دستور کار قراردادیم همچنین حجت‌الاسلام شهیدی نماینده ولی‌فقیه و معاون رئیس‌جمهور تأکید بر انجام این مهم داشتند.

نصیری اعلام کرد: ما افتخار داریم در این دوره مدیریتی، متفاوت با ادوار گذشته و متمایز با همه استان‌ها در حال فعالیت هستیم به شکلی که در مرحله اول که از آذر ۹۴ تا آذر ۹۵ با همراهی همه دستگاه‌های دولتی دیدار با خانواده شهدا آغاز شد ما به‌طور ویژه طرح سپاس را پیگیری می‌کنیم به‌طوری‌که از ۲۰ هزار دیداری که از آذر ۹۴ تا آذر ۹۵ داشتیم ۱۰ هزار و ۴۰۰ دیدار با همراهی همه مدیران دستگاه‌های دولتی دستگاه‌ها داشتیم.

وی اضافه کرد: در دوره دوم دیدار نیز دوازدهمین شهرستان را انجام دادیم سیزدهمین شهرستان را در شهرستان پردیس خواهیم داشت. یک اقدامی که امسال به‌طور منحصر در اداره کل شهرستان‌های استان تهران آغاز کردیم به مناسبت ایام‌الله دهه فجر برنامه‌ای با عنوان طرح شمیم شاهدان آغاز شد. در قالب این برنامه اولین برنامه را در شهرستان ری داشتیم این طرح هم برای ما، هم برای فرزندان شاهد و هم برای کسانی که به شکلی همراه فرزندان شهدا هستند ارزشمند است.

نصیری به جزئیاتی از این طرح اشاره کرد و گفت: در راستای طرح شمیم شاهدان به تمام اداره‌های شهرستان‌های استان تهران ابلاغ شد نشست‌هایی با فرزندان شهدا داشته باشند گفتیم که هم‌زمان همه فرزندان شهید در ۱۵ شهرستان دیدار شوند حجت‌الاسلام شهیدی در چندین جلسه تأکید داشتند که برنامه‌های ویژه‌ای برای فرزندان شهدای مشمول طرح شمیم شاهدان داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم کارها و اقداماتی که انجام می‌دهیم و ابتکاری می‌شود شهدا نیز نقش داشتند بنابراین به لطف این برنامه من‌بعد هم در برنامه‌های دیدار داریم و گفته‌شده بدون استثنا در دیدارها روسای شهرستان با خانواده شهدا سهمی هم به دیدار فرزندان شاهد تعلق بگیرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر اینکه دیدار فرزندان شهید را بعد از کلیدی که برای فرزندان شهید مشمول طرح شمیم شاهد خورده است به‌صورت مستمر خواهیم داشت افزود: در طول دهه فجر نزدیک به ۱۲۰ فرزند شهید مشمول طرح را دیدار می‌کنیم ضمن اینکه این تعداد در این ایام دیدارمی شوند و در دیدارهای روزمره و ماهیانه و خصوصاً در طرح سپاس ما منحصراً در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود فرزندان شهید ما هم در اولویت دیدار هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *