ترامپ

خون بسیاری از نظامیان آمریکا‌یی‌‌ در نبرد احتمالی با ایران ریخته خواهد شد

مقام ارشد اسبق سیا گفت: شهروندان و کنگره آمریکا باید به طور کامل از احتمال جنگ آمریکا با ایران، خطرات مرتبط با آن و این‌که این نبرد به نفع منافع آمریکا خواهد بود یا خیر، هوشیار باشند.

مقام ارشد اسبق سیا گفت: شهروندان و کنگره آمریکا باید به طور کامل از احتمال جنگ آمریکا با ایران، خطرات مرتبط با آن و این‌که این نبرد به نفع منافع آمریکا خواهد بود یا خیر، هوشیار باشند.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از  فارس «پل پیلار» از مقام‌های ارشد اسبق سیا با سابقه بیست و هشت سال خدمت در این سازمان به تبعات خطر جنگ آمریکا با ایران اشاره کرد.

در  بخشی از گزارش پیلار که در وبگاه «تروث سیکر» انتشار یافته، آمده است: خطر تقابل آمریکا با ایران بالا است. هرچند وقوع این درگیری قطعی نیست، اما احتمال آن نسبت به سال‌های قبل شدن بیشتری گرفته است. در این میان مخالفان ایران در آمریکا نیز به شدت خواهان حمله آمریکا به این کشور هستند زیرا ایران را حکومتی خودکامه و بزرگترین حامی تروریسم بر می‌شمارند.

در ادامه این گزارش آمده است: اینک گروه‌های فشار زیادتری در آمریکا رویکرد خصمانه در قبال ایران پیش گرفته‌اند. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز مایل به اجرای صلح فلسطین با اسرائیل است و این بدان معنا است که او باید برخی مواضع  کنونی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل را در هم شکند اما مواجهه با ایران به نظر واجب‌تر است و می تواند جبران مافاتی برای نتانیاهو باشد.

نویسنده با اشاره به نام برخی مقام‌های ارشد دولت آمریکا و مواضع ضد ایرانی‌ها در ماه‌های اخیر به بررسی تبعات حمله آمریکا به ایران پرداخت و نوشت: جنگ با ایران در موارد بسیاری به ضرر منافع آمریکا خواهد بود و هزینه آن ریخته شدن خون آمریکایی‌ها و درگیری ایالات متحده خواهد بود.

تبعات دیگر این درگیری نظامی بسان هدیه‌ای به اکثر تندروهای ایران خواهد بود و شاید منجر به کناره گیری تهران از توافق هسته‌ای شده و مسیر این کشور در ساخت بمب اتمی را فراهم آورد. این جنگ به حسن نیت آمریکا با دیگران نیز خدشه وارد می‌کند.

در خاتمه این گزارش آمده است : شهروندان و کنگره آمریکا باید به طور کامل از احتمال  بروز این جنگ و خطرات مرتبط  با آن گاه باشند. آن‌ها باید نسبت به هرگونه علامتی جدید که نشان می‌دهد آمریکا عازم نبرد با ایران شده و این‌که این نبرد به نفع منافع آمریکا خواهد بود یا خیر، هوشیار باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *