خواسته مردم اسلامشهر مترو است ولی دولت قطار شهری را تصویب کرده است/ ۲ میلیون نفر از امکانات درمانی اسلامشهر بهره می برند

فرماندار اسلامشهر گفت: خواسته مردم اسلامشهر مترو است ولی دولت قطار شهری را تصویب کرده است.

به گزارش اسلامشهرخبر، امیراله حقیقی فرماندار اسلامشهر در مراسم افتتاح دفتر مجمع نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در شهرستان اسلامشهر اظهار کرد: اسلامشهر یکی از شهرستان های تاثیرگذار در مباحث امنیتی، اجتماعی و انتخاباتی است؛ این شهرستان با جمعیت بالای خود می تواند یک فرصت و یا یک تهدید برای کلانشهر تهران و همچنین استان تهران باشد.

وی تصریح کرد: طبق آمار حاصل شده روزانه فقط در یک محور اسلامشهر ۱۲۷ هزار تردد صورت گرفته است.

فرماندار اسلامشهر عنوان کرد: اسلامشهر نیازمند توجه ویژه است و هیات دولت نیز در سفر به این شهرستان توجه ویژه ای به اسلامشهر داشته است و ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اسلامشهر درنظر گرفته است.

نماینده دولت در اسلامشهر تاکید کرد: یکی از مشکلات اساسی اسلامشهر در بحث بهداشت و درمان است و اسلامشهر با ۸۰۰ هزار نفر جمعیت تنها دارای دو بیمارستان آن است که یکی از بیمارستان ها نیز خصوصی است؛ باید به این نکته نیز توجه داشت که مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان نیز از امکانات درمانی اسلامشهر بهره می برند و این به معنای استفاده دو میلیون نفر از امکانات درمانی شهرستان اسلامشهر است.

حقیقی در ادامه گفت: دولت برای تکمیل بیمارستان اسلامشهر ۷۰ میلیارد تومان اختصاص داده است؛ اما تکمیل بیمارستان اسلامشهر که دارای پیشرفت ۴۰ درصدی است نیازمند حمایت نمایندگان مجلس است.

فرماندار اسلامشهر همچنین با اشاره به بحث متروی اسلامشهر؛ تصریح کرد: مترو یکی از خواسته های دیرینه مردم اسلامشهر است و مردم هم در این خصوص درست می گویند ولی در هر صورت دولت با کارهای کارشناسی خود به این نتیجه رسیده است که قطار شهری می تواند برای اسلامشهر و شهرستان های اطراف کارگشا باشد.

وی در ادامه گفت: در جلسه اخیرمان با وزیر کشور اعلام کردیم حاضریم همه نوع همکاری در راستای اجرایی شدن متروی اسلامشهر را انجام دهیم اما در هر حال در شرایط فعلی دولت بحث قطار شهری را با بودجه ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان تصویب کرده است و در حال دریافت پیمانکار برای اجرایی کردن این طرح هستیم.

نماینده دولت در اسلامشهر خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات اساسی اسلامشهر بحث بوی بد موجود در بخش واوان است که دولت برای احداث سیستم فاضلاب شهری و رفع این بود ۵۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته است و امیدواریم تا اردیبهشت ماه سال آینده فاز اول این طرح به بهره برداری برسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *