خلوص نیت در هیئت مهم است نه تعداد نفرات / باید بیشتر حسینی باشیم تا هیئتی

رئیس شورای هیات مذهبی شهرستان اسلامشهر گفت: همه هیات محترم و همه شاخص هستند هیئتی ممکن است چند نفر بیشتر نباشند اما با خلوص نیت کار کنند که انسان به هیئت هزارنفری ترجیح دهد.

رئیس شورای هیات مذهبی شهرستان اسلامشهر گفت: همه هیات محترم و همه شاخص هستند هیئتی ممکن است چند نفر بیشتر نباشند اما با خلوص نیت کار کنند که انسان به هیئت هزارنفری ترجیح دهد.

سعید کلائی در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر با اشاره به فعالیت‌های این شورا در شهرستان گفت: اولین کاری که ما در شورا انجام دادیم این بود که ما شورا را به مردم معرفی کردیم. شاید ۶۵ درصد هیات تا از شورا و زمینه فعالیت آن اطلاعی نداشتند که با روشنگری این موضوع مرتفع شد.

وی با اشاره به گزارش فعالیت‌های این شورا در دوره تصدی خود گفت: اقداماتی که صورت می‌گیرد برای مردم و خدمت کردن است البته در این راه موانع، درخواست تا و توقعات زیاد است ما از مسئولین می‌خواهیم که رسیدگی کنند و به مردم خود خدمت کنند و نیازهای هیات را خود برطرف کنند هرکسی برای هیات کمک کند ما استقبال می‌کنیم. راه راه حسینی است و ما باید بیشتر حسینی باشیم تا هیئتی. ما باید راه امام حسین را در نظر بگیریم و ایشان ببینیم چه چیزی از ما خواسته است. ما در حد یاران و اصحاب امام حسین (ع) نیستیم اما می‌توانیم راه آن بزرگواران را ادامه دهیم.

رئیس شورای هیات مذهبی شهرستان اسلامشهر با اشاره به تعداد هیات موجود در شهرستان گفت: یک هزار و ۷۰ هیات در شهرستان اسلامشهر وجود دارد که از این تعداد ۴۰ هیئت ویژه بانوان است. از تعداد یک هزار و ۷۰ هیئت، ۸۰۰ هیات از قدیم دارای مجوز بودند اما در مرحله جدید، صدور مجوز از طریق سامانه‌ی «طوبی» صورت می‌گیرد در مجوزهایی که از طریق سامانه طوبی صادر می‌شود هر هیئت باید پنج هیات امنا، قاری قرآن، رابط فرهنگی و روحانی داشته باشد. رابط فرهنگی فردی است که با شورای هیات مذهبی در ارتباط است.

وی با تأکید بر اینکه هیات  سطح شهرستان چون به صورت خودجوش تشکیل می‌شوند معتبر هستند و نمی‌توان به یک هیات گفت مراسم برگزار نکنید افزود: همه هیات محترم و همه شاخص هستند هیئتی ممکن است چند نفر بیشتر نباشند اما با خلوص نیت کار کنند که انسان به هیئت هزارنفری ترجیح دهد.

این مسئول با اشاره به ترکیب شورای هیات مذهبی گفت: اعضای ۱۱ نفره شورای هیات مذهبی را هر چهار سال یکبار مسئولین هیات انتخاب می‌کنند. رئیس، نایب‌رئیس و دبیر شورای هیات مذهبی نیز بارأی اعضای شورا انتخاب می‌شود. البته شورا دارای کمیته‌های مختلفی است که یکی از آنان را بانوان به‌عنوان کمیته بانوان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به برخی آسیب تا چون قمه‌زنی، خرافات گفت: هیات جای این‌گونه انسان‌هایی است که اصلاح شوند نه اینکه با آنان مبارزه شوند و طرد شوند و از این طریق به اسلام بدبین شوند اعتقاد من این است که ما با نشان دادن راه درست می‌توانیم با این‌گونه افراد برخورد کنیم نه با کنایه زدن. خداوند خود فرموده اگر کسی به بدن خود لطمه بزند گناه دارد باید جوانان را آگاه کنیم عده‌ای تحت تأثیر تبلیغات بد قرار گرفتند اینجا وظیفه مسئولین و بزرگان هیئت است که راهنمایی لازم را انجام دهند. ضمن اینکه شورا دارای بازرس است این افراد به‌عنوان سرکشی و مهمان به هیئت ورود پیدا می‌کنند و موارد را بررسی می‌کنند.

کلائی با اشاره به وجود ظرفیت در هیئت‌های مذهبی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: این‌یک هزار و ۷۰ هیئت باید بتوانند در سال دست‌کم ۱۰ طلاق را جلوگیری کنند یا ۱۰ معتاد را اصلاح کنند ورود در این حوزه وظیفه مسئولین هیات است. این موضوع به مسئولین هیات اطلاع داده‌شده است.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: هرساله پیش از ماه محرم همایش هیات مذهبی شهرستان در حسینیه دارالشفا برگزار می‌شده اما قرار است این برنامه از این به بعد هرسال در یک منطقه برگزار شود. این برنامه با حضور مسئولان شهرستان و هیات مذهبی برگزار می‌شود.

رئیس شورای هیات مذهبی شهرستان اسلامشهر با اشاره به هزینه‌های شورای هیات مذهبی گفت: سازمان تبلیغات بودجه‌ای در این خصوص ندارد. این بودجه باید از طریق شهرداری تأمین شود اما متأسفانه این هزینه تاکنون تأمین نشده است و با هزینه شخصی و کمک خیرین تأمین می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *