خسروی: اختلافات خانواده داوری نباید به بیرون درز پیدا کند

پیشکسوت داوری فوتبال گفت: خانواده داوری باید اختلافات خود را بدون رسانه ای کردن آن برطرف کرده و مانع از حاشیه سازی و درز مسائل داخلی به بیرون شوند.

به گزارش اسلامشهرخبر، «علی خسروی» در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره نامه ای که «فریدون اصفهانیان» رییس کمیته داوران از طریق آن از داوران خواسته است تا عضویت خود را در یک صفحه مجازی خاص لغو کنند، اظهار داشت: جالب است که این نامه با حاشیه های زیادی روبه رو شده و برخی فکر کردند منظور اصفهانیان صفحه مجازی مختص به من است اما با وجود تمام شایعاتی که مطرح شده این نامه کوچک ترین ارتباطی به من ندارد.
داور پیشکسوت کشورمان خاطرنشان کرد: هدف از حضور در صفحات مجازی افزایش سطح دانش داوران است و من بارها از همکاران درخواست کردم در این صفحات فقط به کار آموزشی بپردازند.
وی ادامه داد: از همکاران خود می خواهم اختلافات داخل خانواده را رسانه ای نکرده و آنها را در درون حل کنند. درز مشکلات بی تردید حواشی خانواده داوری را افزایش خواهد داد.
پیشکسوت داوری فوتبال در پاسخ به این پرسش که گفته می شود برخی داوران در قضاوت های خود جهت دار عمل می کنند، تاکید کرد: با قاطعیت این موضوع را تکذیب می کنم؛ اطمینان داشته باشید نه کسی به داوران خط می دهد و نه داوران باشرف و عزیز فوتبال ایران از کسی خط می گیرند.
خسروی تصریح کرد: همیشه اعتراض به داوری وجود داشته و این موضوع بازهم ادامه خواهد داشت؛ در زمان شروع به کار یک داور اولین نکاتی که به او گفته می شود در خصوص ناسزا شنیدن و احتمال درگیر شدن بازیکنان با وی و کتک خوردن است، داوران ما فقط به خاطر عشق و علاقه وارد این حرفه شده اند و به قول «گراهام پُل» داور بزرگ انگلیسی ما داوران شغل خود را همراه با این چالش هایش دوست داریم.
وی افزود: اشتباه داوری در همه جای دنیا وجود دارد و حتی در بالاترین و بزرگ ترین لیگ های دنیا نیز داوران مرتکب اشتباه می شوند؛ مگر چند روز پیش «رزاریو آبسیو» داور دیدار اینترمیلان و فیورنتینا که در لحظات پایانی به اشتباه به ضرر آبی پوشان میلانی سوت زد ۳ جلسه از قضاوت در دیدار‌های بعدی محروم نشد؟
خسروی تاکید کرد: همان طور که مربیان در تاکتیک هایشان و مدیران عامل در سیاست گذاری خود دچار اشتباه می شوند داوران نیز اشتباه می کنند و باید آستانه تحمل خود را بالاتر ببرند؛ متاسفانه در فوتبال ما این قدر اعتراض زیاد شده است که در بازی ایران و ژاپن در جام ملت ها از آن ضربه خوردیم.
خسروی افزود: من از طریق خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از آقای تاج رییس فدراسیون فوتبال درخواست می کنم اجازه فعالیت کانون داوران فوتبال را که از وزارت کشور نیز مجوز فعالیت دارد، صادر کند؛ ما نه تنها کاری به سیاست های کمیته داوران نداریم بلکه در جهت آنها حرکت خواهیم کرد و این قول را می دهم مسائل رفاهی، خانوادگی، آموزشی، تحصیلی و رفاهی داوران را به بهترین شکل ممکن فراهم کنیم.
پیشکسوت داوری فوتبال ایران در پایان خاطرنشان کرد: نظر شخصی من این است که با توجه به فشاری که بر دوش داوران فوتبال ایران است آنها بابت قضاوت در مسابقات لیگ برتر به جای ۹۰۰ هزار تومان باید برای هر مسابقه ۵ میلیون تومان دریافت کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *