حمایت چین از کره‌شمالی در بحبوحه بن‌بست مذاکرات هسته‌ای

چین امروز (سه‌شنبه) همزمان با سفر وزیر خارجه‌اش به پیونگ‌یانگ بار دیگر از کره‌شمالی حمایت کرده و به حفظ ارتباط نزدیک با متحد دیرینه‌اش در مواجهه با مذاکرات هسته‌ای مسکوت مانده با واشنگتن متعهد شد.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پکن از حامیان دیپلماتیک کلیدی کره‌شمالی و اصلی‌ترین تامین‌کننده تجاری و امداری است و در حالی که روابط بر سر تحرکات هسته‌ای پیونگ‌یانگ وخیم شده است و حمایت متعاقب چین از تحریم‌های سازمان ملل متحد، دو طرف از آن زمان روی ترمیم روابطشان کار می‌کنند.

وانگ یی، وزیر خارجه چین دوشنبه برای سفری سه روزه وارد پیونگ‌یانگ شد. وانگ در دیدار با ری یونگ هو، وزیر خارجه کره‌شمالی تاکید کرد، پکن آماده “ارتقای ارتباط و همکاری نزدیک در عرصه بین‌المللی است.”

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است، وانگ با اشاره به ائتلاف هفتاد ساله طرفین تاکید کرد پکن و پیونگ‌یانگ “همواره موضع یکسانی دارند و شانه به شانه یکدیگر جلو می‌روند.” براساس این بیانیه، وزیر خارجه کره‌شمالی هم برای همکاری با چین در زمینه “تحقق توسعه بیشتر” روابط در “دوره جدید” ابراز تمایل کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *