حفاظت از اراضی کشور با حساسیت تمام توسط مسئولین صورت می گیرد

اسلامشهر- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان اموراراضی کشور گفت: حفاظت از اراضی کشور با حساسیت تمام توسط مسئولین صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار  اسلامشهرخبر به نقل از مهر، علیرضا اورنگی ظهر دوشنبه در همایش حافظان و پایداران حوزه زمین ویژه شهرستان‌های غرب استان تهران در اسلامشهر طی سخنانی اظهار داشت: حفاظت از اراضی کشور با حساسیت تمام توسط مسئولین سازمان و دستگاه های مربوطه دنبال می شود.

اورنگی افزود: با توجه به اینکه حفاظت از زمین های کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری زمین ها در دستور کار همه قضات قرار دارد اما بنا بر استدلالی که قضات در برخورد با جرم و جرم خیزی دارند این نکته را بگوییم که بر اساس این احکام برخوردهای متفاوتی را با این پدیده در سطح کشور شاهد هستیم و به خوبی مشاهده می کنیم که در این شهرستان به طور جدی با این مورد برخورد می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن تقدیر از زحمات همه کسانی که در محافل قضایی و اجرایی و انتظامی و جهاد کشاورزی و امور اراضی در استان تهران برای حفظ اراضی تلاش می کنند گفت: در کل استان تهران و به خصوص در غرب و جنوب غرب که از لحاظ مشاورزی و اقتصادی در مقایسه با سایر استان ها دارای کشاورزی بیشتری هستند ازوحدت رویه و دغدغه مند بودن مسئولین این حوزه قدردانی می کنیم.

رییس سازمان اموراراضی کشور با اشاره به اینکه شاهد گزارشات و حساسیت های مدیران در سطح استان تهران هستیم گفت: به خوبی دیده می شود که دستگاه های مربوطه و مخصوصاً جهاد کشاورزی در نیمه اول سال ۹۷ عملکرد خوبی دارد اما باید بگویم که از نظر شرایط وضعیت مطلوب ما نیست چرا که قانون گریزها و فرصت طلبان پیشرو هستند و جمعیت نسبتاً گسترده ای دارند و دولت نیز با امکاناتی که در توان دارد به مقابله پرداخته است.

اورنگی در ادامه به برگزاری این نشست ها اشاره کرد و افزود: در این چنین نشست های هماهنگ، همراهی ها می تواند همه ما را در رسیدن به منویات رهبری کمک کند و امیدواریم در این همایش ها تبیین حفظ ضرورت ثروت ملی و اثری که در امنیت غذایی کشور دارد به خوبی صورت بگیرد و خسارات ان را کاهش بدهیم و بتوانیم و راهکارهای خوبی را در این زمینه به دست بیاوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *