حفاری تونل مترو اسلامشهر از ۴ هزار متر فراتر رفت

رییس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری اسلامشهر گفت: بیش از ۴ هزار متر از تونل مترو اسلامشهر تاکنون حفاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،رضا قاسمی رییس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری اسلامشهر، اظهار کرد: از آغاز عملیات اجرایی احداث تونل مترو اسلامشهر تاکنون بیش از ۴۰۰۰ متر از تونل حفاری شده است.

این مقام مسئول با اشاره به مشخصات پروژه مترو اسلامشهر افزود: پروژه مترو اسلامشهر به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی شهرهای استان تهران که توسط متخصصین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حال اجراست، در امتداد جنوبی خط ۳ مترو تهران به ایستگاه آزادگان متصل و کل طول مسیر حدود۱۵/۵ کیلومتر و حفاری آن در دو قطعه در حال اجرا است.

وی طول قطعه اول از محل حفاری به سمت ایستگاه آزادگان را ۹۰۰ متر اعلام و بیان کرد: با توجه به اینکه قطعه اول به صورت دستی و به روش اتریشی در حال احداث است، تاکنون بالغ بر ۵۰۰ متر از طول این تونل با همت و تلاش شبانه روزی کارگران پرتلاش در حال احداث بوده  که از موانع و تاسیسات بسیار حساس عبور کرده است.

قاسمی گفت: در قطعه دوم تونل مترو اسلامشهر که به صورت مکانیزه با استفاده از دستگاه TBM به سمت اسلامشهر در حال احداث است، بیش از ۳۵۰۰ متر حفاری، سیگمنت گذاری شده و به زودی به شفت ورودی شاطره می‌رسد.

وی با ابراز رضایت از روند پیشرفت فیزیکی احداث تونل مترو تصریح کرد: با تامین اعتبارات لازم روند احداث این طرح سریع‌تر انجام می‌شود و تاکنون حدود ۲۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی شهرداری تامین شده و قریب به ۳۰۰ میلیارد ریال نیز از سوی دولت برای این طرح اعتبار تخصیص داده شده است.

رییس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری اسلامشهر ادامه داد: با تامین یک هزار میلیارد ریال اعتبار از طریق فروش اوراق مشارکت، به زودی عملیات اجرایی احداث ایستگاه اسلامشهر در میدان نماز در فضایی به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع در دو طبقه در میدان نماز اسلامشهر آغاز می‌شود.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *