حضور آتش‌نشانی اسلامشهر در ۹ نقطه پرخطر هم‌زمان با چهارشنبه پایانی سال

هم‌زمان با آخرین چهارشنبه سال نیروی‌های سازمان آتش‌نشانی شهرداری اسلامشهر در ۹ نقطه پرخطر شهر مستقر می‌شوند و در مواقع لازم وارد عمل می‌شوند همچنین اما با توجه به اهمیت موضوع تمام کارکنان اداری عملیاتی، پشتیبانی و ستاد از امروز آماده‌باش هستند.

هم‌زمان با آخرین چهارشنبه سال نیروی‌های سازمان آتش‌نشانی شهرداری اسلامشهر در ۹ نقطه پرخطر شهر مستقر می‌شوند و در مواقع لازم وارد عمل می‌شوند همچنین اما با توجه به اهمیت موضوع تمام کارکنان آتش نشانی اسلامشهر اداری،  عملیاتی، پشتیبانی و ستاد از امروز آماده‌باش هستند

یوسف منطقی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اسلامشهر در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه پایانی سال گفت: سازمان به‌صورت آماده‌باش است تمام کارکنان سازمان در هفت ایستگاه سطح شهر از امروز تا پایان روز چهارشنبه‌سوری به‌صورت آماده‌باش هستند. نیروهای آتش‌نشانی ۲۴ ساعت در حال خدمت و ۴۸ ساعت استراحت هستند اما با توجه به اهمیت موضوع تمام کارکنان اداری عملیاتی، پشتیبانی و ستاد از امروز آماده‌باش هستند.

وی ادامه داد: محله‌ها و اماکن پرخطر و حادثه‌خیز در چهارشنبه پایانی سال شناسایی‌شده و آتش‌نشانی در این مکان‌ها حضور دارد. همچنین نیز گشت سیار در مکان‌های مختلف شهر حضور خواهد داشت و در صورت تماس مردمی یا مشاهده خطر وارد عمل می‌شوند.

منطقی تأکید کرد: جلسات متعددی با حضور نیروی انتظامی، راهور هلال‌احمر و اورژانس تشکیل‌شده و نقش و وظیفه هر یک از دستگاه‌ها مشخص‌شده در صورت نیاز، هر یک از نیروها در محل‌های که آتش‌نشانی اعلام کند مستقر می‌شوند. هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی صورت گرفته و کپسول اطفا حریق در اختیار مأموران گشتی‌های نیروی انتظامی حاضر درصحنه قرار داده‌شده است.

وی با تأکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی و اقدام فرهنگی در کاهش آسیب‌های ناشی از چهارشنبه پایانی سال گفت: اطلاع‌رسانی‌ها و مشاهده حوادث سال‌های گذشته و اقدامات فرهنگی مؤثر بوده به‌طوری‌که نسبت به سال گذشته صدای مواد محترقه در سطح شهر کمتر شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اسلامشهر گفت: هم‌وطنان حادثه هواپیمایی یاسوج را فراموش نکردند و هنوز پیکر تعدادی از جان‌باختگان یافت نشده است و به احترام خانواده جان‌باختگان ما نباید اموال عمومی را تخریب کنیم اگر این مورد اطلاع‌رسانی شود مردم بیشتر رعایت می‌کنند مشارکت بیشتری خواهند داشت.

همچنین یوسف حسین پور فرمانده عملیات سازمان آتش‌نشانی اسلامشهر گفت: نیروی‌های سازمان در ۹ نقطه پرخطر استقرار موقت دارند و در مواقع لازم وارد عمل می‌شوند. پیش‌ازاین نیز اقدامات فرهنگی از قبیل پخش بروشور با همکاری هلال‌احمر و آموزش دانش آموزان در سطح برخی از مدارس با همکاری آموزش‌وپرورش شهرستان صورت گرفته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *