حداقل 15 دستگاه اتوبوس برای احمد آباد مستوفی نیاز است

احمدآباد مستوفی دست کم به ۱۵ دستگاه اتوبوس نیاز دارد

رئیس شورای اسلامی احمدآباد مستوفی گفت: حداقل ۱۵ دستگاه اتوبوس درصورتیکه نیاز به سرویس و خدمات مکانیکی نداشته باشند می تواند مشکل حمل و نقل مردم احمدآباد مستوفی را حل کند اما هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که ۱۰۰ درصد مشکل را حل کند .

رئیس شورای اسلامی احمدآباد مستوفی گفت: حداقل ۱۵ دستگاه اتوبوس درصورتیکه  نیاز به سرویس  و خدمات مکانیکی نداشته باشند می تواند مشکل حمل و نقل مردم احمدآباد مستوفی را حل کند اما هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که ۱۰۰ درصد مشکل را حل کند .
رضا غلامرضا رئیس شورای اسلامی احمدآباد مستوفی در گفتگو با خبرنگار اسلامشهرخبر، در رابطه با مشکل حمل و نقل عمومی این شهر گفت: اینکه مردم احمدآباد از وضعیت حمل و نقل عمومی نارضایتی دارند حق با مردم است  ما به صورت مستقیم معاونت اتوبوسرانی نداریم  و اتوبوس ها به صورت قرضی از اسلامشهر به احمد آباد اعزام شدند اما پیگیر هستیم که برای شهرمان سهمیه اتوبوس دریافت کنیم .

گزینه خرید ون پیش رو است

وی گفت: مراحل قانونی لازم برای ایجاد معاونت اتوبوسرانی در احمد آباد در حال طی هست  اما اگر برای یک شهر نوپایی تا معاونت ها مصوب شود زمانبر است . از مسئولین عزیز خواهش داریم که این بخش ایجاد شود ما از آقای اکبری رئیس سازمان اتوبوسرانی و رانندگان خط احمدآباد تشکر می کنیم و امیدواریم با کمکشان این نقایص به حداقل بسد .
رئیس شورای اسلامی احمدآباد مستوفی ادامه داد: متاسفانه با توجه به وضعیت اقتصادی که در کشور حاکم شده است ما متضرر شدیم اما گزینه هایی روی میز داشتیم از جمله اینکه با رئیس محترم اتوبوسرانی تهران و حومه هماهنگی شد اما متاسفانه آنان نیز اتوبوس با کیفیتی نداشتند  و طی بازدیدی که کارشناسان ما از اتوبوس ها داشتند اتوبوس ها مورد تایید واقع نشد.
وی تصریح کرد:  همچنین با ریاست محترم اتوبوسرانی اسلامشهر هماهنگی صورت گرفت که مقرر شد وضع فعلی را ما بهبود دهیم  و شرایط بهتر شود، همچنین گزینه خرید ون در دستور کارمان هست که همکاران در شهرداری پیگیر هستند تا بتوانیم ۳۰-۴۰ دستگاه ون خریداری کنیم . تا بتوانیم شرایط را به طور نسبی مرتفع کنیم .

پیگیری اختصاص محلی در پایانه میدان آزادی برای اتوبوس ها

غلامرضا با اعلام اینکه مشکل حمل و نقل عمومی تنها محدود به احمد اباد مستوفی و شهرهای دیگر نیست  و کل کشور با این مشکل مواجه هستند  افزود: در حال حاضر ۱۲ دستگاه اتوبوس به این شهر اختصاص دادند  و طبیعی است که از این تعداد یک یا دو دستگاه در تعمیرگاه جهت سرویس است .
وی تاکید کرد: مشکلی که وجود دارد این است که ما دو گلوگاه داریم یگ گلوگاه پل روگذر احمد آباد به سمت شمال و یک  گره ترافیکی داریم در میدان پاستوریزه است گره وجود دارد . با این تعداد محدود اتوبوس قطعا برخی اتوبوس ها دیرتر از ساعت مقرر به ایستگاه آزادی می رسند.
وی اظهار داشت: ما یک مشکل دیگر در ایستگاه میدان آزادی داریم اینکه مردم گاها برای رسیدن اتوبوس در ضلع جنوبی میدان آزادی در زمان سرما و بارندگی دچار شرایط سختی می شوند از سازمان اتوبوسرانی تهران خواهش کردیم که قسمتی را در پایانه آزادی اختصاص به ایستگاه احمدآباد دهند که مردم ما نیز بتوانند از سرپناه استفاده کنند و  اتوبوس ها از ایستگاه برسند. تا مردم دسترسی راحتری به اتوبوس های brt پیدا کنند.
این مسئول تصریح کرد: حداقل ۱۵ دستگاه اتوبوس درصورتیکه  نیاز به سرویس  و خدمات مکانیکی نداشته باشند می تواند مشکل را حل کند اما هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که ۱۰۰ درصد مشکل را حل کند .

اختصاص یارانه به اتوبوس های احمد آباد-آزادی

وی با اشاره به اینکه مردم اگر ببیند سرویس دهی مناسب ارائه می شود از خودروهای شخصی استفاده نمی کنند خاطر نشان کرد: وقتی مردم در ایستگاه ها وقتشان  تلف می شود  و اتوبوس در ساعت مشخص در ایستگاه مستقر نمی شود، ناچارند  از خودروهای شخصی استفاده کنند.
رئیس شورای اسلامی احمدآباد مستوفی اعلام کرد: این مشکل دارای دو جنبه است یکی راننده ای که خود مالک است و می بیند که اتوبوس در ساعت عادی دارای صندلی خالی است  و از طرفی مردم به سرویس دهی دقیق مطمئن نیستند از این جهت یک عدم اطمینان دو طرفه است . یعنی از یک طرف راننده اتوبوس اعلام می کند متضرر شده  و ازطرفی هم  مردم اطمینان ندارند اتوبوس خوب سرویس دهی کنند.
وی ادامه داد: مقرر شد  یارانه ای از طریق شهرداری در اختیار رانندگان اتوبوس قرار دهیم که ضرر  و زیان رانندگان اتوبوس در ساعات عادی دارد جبران شود و مردم بتوانند از این یارانه نهایت بهره را ببرند  و به سهولت به کارشان برسند .
وی تاکید کرد: یک همکاری توامان باید صورت گیرد همه باید کمک کنیم که به این مردم که توقعی ندارند  و ما واقعا مدیون این مردم هستیم خدمت ارائه دهیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه

  1. س پاسخ

    بنام خدا.. با سلام. یکی از مهمترین عوامل پیشرفت یک منطقه سهل الوصول بودن دسترسی از لحاظ حمل و نقل عمومی است. برای رسیدن به منطقه احمد آباد مسیرهای مختلفی از جمله میدان آزادی وجود دارد. متاسفانه اتوبوسهای این منطقه فاقد کیفیت لازم میباشند . خواهشمند است برای افزایش کیفیت، افزایش تعداد اتوبوسهای این مسیر اقدام نمائید. همچنین با توجه به اینکه مترو یکی از وسایل مهم در جابه جایی مسافران است خواهشمند است مسیر اتوبوسرانی بین احمد آباد و ایستگاه آزادگان برقرار نمائید. بدون شک برقراری خط اتوبوسرانی ( حتی مینی باس) باعث سهولت در تردد و افزایش ضریب امنیت برای افراد مختلف خصوصا خانمها خواهد شد. به علت اینکه افراد این مطقه از قشر زحمتکش و متوسط جامعه میباشند بی شک اتوبوس مناسبترین و کم هزینه ترین وسیله برای مردم است..امیدوارم باعث خیر شوید و دعای مردم بدرقه راه شما باشه