حجت-الاسلام-شهبازی

تدبیرمعیشت مردم، “حداقل” وظیفه یک حکومت است/ هیچ جناحی تا کنون اجبار به بهشت رفتن نکرده است

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حفاظت فرودگاه های کشور گفت: بعضی ها فکر می کنند و می گویند ” ما مسئول بهشت رفتن مردم نیستیم و به روز نمی توانیم مردم را به بهشت ببریم .” باید گفت هیچ جناحی تا کنون اجبار به بهشت رفتن نکرده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حفاظت فرودگاه های کشور گفت: بعضی ها فکر می کنند و می گویند ” ما مسئول بهشت رفتن مردم نیستیم و به روز نمی توانیم مردم را به بهشت ببریم .” باید گفت هیچ جناحی تا کنون اجبار به بهشت رفتن نکرده است.
به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین شهبازی در جمع اساتید و مربیان بسیجی شهرستان اسلامشهر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در آستانه یک انتخاب سرنوشت ساز هستیم انتخابات یک نعمت است و هر نعمت تابع قانون کلی است اگر فردی قدردان این نعمت باشد به این معنا که هم حضور پیدا کند و از این نعمت درست استفاده کند و از این حق بهره ببرد که اگر درست استفاده نکند خداوند این انتخاب را از ما می گیرد و اشرار را بر ما مسلط می کند.
وی ادامه داد: در مدل حکومتی اسلامی یک شایستگی های دینی برای انتخاب شونده منظور شده است اینطور نیست که هر کسی از راه رسید بدون هیچ قابلیتی یا در اثر رانت و قدرت و پول و وابستگی ها یک سری پست ها را در حکومت اسلامی در اختیار خودش قرار دهد.
سخنران این مراسم تاکید کرد: مسئولیت در مدل حکومت اسلامی ناشی از یک سری قابلیلت های ذاتی افراد است ضمن اینکه خود آن افراد برای رسیدن به آن پست این قابلیت ها را در خودشان بوجود نمی آورند . پیامبر غار حرا نمی رفت که پیامبر بشود حضرت موسی ۱۰ سال سختی نکشید که پیامبر بشود .
وی با بیان اینکه حداقل وظیفه یک حکومت تدبیر معیشت مردم است خاطر نشان کرد: بعضی ها فکر می کنند و می گویند ” ما مسئول بهشت رفتن مردم نیستیم و به روز نمی توانیم مردم را به بهشت ببریم .” باید گفت هیچ جناحی تا کنون اجبار به بهشت رفتن نکرده است.

مسئولیت ها در نظام یک قابلیت های ذاتی می خواهد نه قابلیت های شعاری

حجت الاسلام والمسلمین شهبازی اضافه کرد: ولی مسئولیت بهشت بردن مردم با کسانی است که لیاقتش را دارند تدبیر معیشت مردم کف کار است اگر قرار باشد که تدبیر معیشت مردم وظیفه مسئولین بشود خداوند مانند بقیه موجودات به صورت سیستمی این کار را انجام می داد نیاز به علم و حوزه علمیه نداشت.
وی یادآورد شد: مرحله رشد یافته کار حکومت این است که مردم را به سمت خداوند متعال هدایت کنند بر همین اساس است که مسئولین در دوران حضرت علی (ع) با این خصوصیات انتخاب می شدند ، به این شکل که فرماندار یک شهر امام جمعه آن شهر بود.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حفاظت فرودگاه های کشور خاطر نشان کرد: مسئولیت ها در نظام یک قابلیت های ذاتی می خواهد نه قابلیت های شعاری و اعطایی .

برخی در ابتدا فکر می کنند رئیس جمهورند اما بعدش فکر می کنند رهبر هم هستند

وی با بیان اینکه رئیس جمهور طبق قانون اساسی رئیس دولت است نه رئیس حکومت، افزود: متاسفانه برخی وقتی رئیس جمهور می شوند در ابتدا فکر می کنند رئیس جمهورند بعدش فکر می کنند رهبر هم هستند و شروع به مجادله با رهبری می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین شهبازی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر ۶ نفر نامزد شدند اما رقابت اصلی میان ۳ نفر است باید کسی را انتخاب کرد که در بین این سه نفر بالاتر است و کمترین ضعف و بیشترین قوت ها را دارد .
سخنران این مراسم بیان کرد : یکی از شاخص ها برای انتخاب فرد اصلح این است که عینک قفل شدن روی یک جناح خاص و تعصب روی یک جناح خاص را برداشت .
وی تاکید کرد: رهبری فرمودند که افرادی انقلابی و جهادی و ساده زیست انتخاب کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *