عطیه سادات صادقی

حافظ قرآنی در اسلامشهر که محبوب فامیل است / حاضرجوابی «عطیه سادات» با بهره‌گیری از آیات قرآن

عطیه سادات صادقی نوجوان ۱۱ ساله‌ای است که از سه‌سالگی حفظ قران کریم را آغاز کرده و اکنون ۲۸ جزء آن را حفظ است او علاوه بر حفظ قرآن کریم به معنا و مفهوم آیات نیز توجه می‌کند.

عطیه سادات صادقی نوجوان ۱۱ ساله‌ای است که از سه‌سالگی حفظ قران کریم را آغاز کرده و اکنون ۲۸ جزء آن را حفظ است او علاوه بر حفظ قرآن کریم به معنا و مفهوم آیات نیز توجه می‌کند.

اسلامشهرخبر: عطیه سادات صادقی حافظ ۲۸ جزء قرآن کریم، متولد سال ۱۳۸۶ و ساکن منطقه بیست‌متری امام خمینی (ره) اسلامشهر است او فعالیت‌های قرآنی را از سن سه‌سالگی آغاز کرد مادر این حافظ قرآن کریم در ابتدا سوره‌های کوتاه قرآن را به او آموزش می‌داد او خیلی باعلاقه از آموزش‌های مادر استقبال می‌کرد به‌طوری‌که هر وقت در خانواده مهمان داشتند و او سوره‌های کوتاه را برای اقوام می‌خواند همه لذت می‌بردند و خیلی خوشحال می‌شدند. او در کل فامیل خیلی محبوبیت پیداکرده و همه می‌گفتند عطیه سادات نگین فامیل ماست. او آموزش قرآن کریم را با کتاب‌های استاد محسنی آغاز کرد

کسب رتبه دومی مسابقات کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

مادر این نخبۀ قرآنی می‌گوید: من از جزء ۳۰ قرآن شروع به آموزش حفظ به عطیه سادات کردم و او تا شش‌سالگی توانست سیزده جزء قرآن را حفظ کند ولی متأسفانه پدرش به‌سختی بیمار شد و به‌ناچار دو سال از حفظ قرآن فاصله گرفت چون من باید برای درمان پدرش وقت می‌گذاشتم. در این مدت فرزندم سیزده جزء را تقریباً فراموش کرد. از دوستان و آشنایان استادی را به من معرفی کردند. استاد جدید پذیرفت از ابتدا با فرزندم حفظ را کار کند و با حمایت‌های این استاد بزرگ و تلاش خود او و نظر لطف خداوند تا به امروز توانسته ۲۸ جزء قرآن کریم را حفظ کند. او علاوه بر حفظ اخیراً به کلاس تجوید و صوت و لحن هم می‌رود.

کسب رتبه ۹۸ در حفظ پنج جز اول و جز ۳۰ قرآن کریم در مسابقات اداره اوقاف اسلامشهر و رتبه دومی مسابقات استانی کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال جاری در رشته حفظ ۱۵ جزء ازجمله رتبه‌های این بانوی قرآنی است. او همچنین در مدرسه رتبه دوم در حفظ جز ۳۰ را کسب کرده است.

عدم امکان تحصیل در مدرسه شاهد

مادر این دختر با ناراحتی از عدم امکان تحصیل دخترش در مدرسه شاهد می‌گوید: من از بابت مدرسه شاهد خیلی ناراحت شدم عطیه تاکنون حفظ قران را تمام کرده بود یک ماه مدام خواند و دوره کرد و حفظ جدید نکرد امتحان ۲۴ جز داد تا برای مدرسه شاهد مدرک فراهم کند اما قبول نکردند خیلی ناراحت شد. بچه‌ها که بزرگ‌تر می‌شوند نگرانی ما بابت محیط مدرسه و پرورش بچه‌ها بیشتر می‌شود. مدرسه شاهد چون محیط خوبی نسبت به مدارس دیگر دارد ازاین‌جهت من دوست داشتم عطیه شاهد درس بخواند که قسمت نشد

او ادامه می‌دهد: عطیه کلاس اول ابتدایی حافظ ۱۳ جز بود موقع ثبت‌نام در مدرسه عادی پدرش عنوان کرد حافظ ۱۳ جز هست مسئول ثبت‌نام گفت برای ما مهم نیست حافظ هست یا نه باید متعلق به این منطقه باشید تا ثبت‌نام بشوید این در حالی است که مدرسه عادی بود.

دلداری دادن به پدر در روزهای سخت

خانم صادقی عنوان می‌کند که عطیه سادات زمانی که تازه سورۀ بقره را حفظ می‌کرد خیلی کوچک بود. روزی دایی و زن‌دایی‌اش راجع به اینکه بچۀ کوچکشان را می‌خواستند از شیر بگیرند صحبت می‌کردند، عطیه سادات که منزلشان مهمان بوده در میان صحبت‌هایشان می‌گوید فلان صفحۀ سورۀ بقره فلان آیه می‌گوید که بچه‌ها باید تا دو سال کامل شیر بخورند. دایی و زن‌دایی کلی ذوق می‌کنند و بعد این خاطره را برای مادرش نقل می‌کنند.

در دورانی که پدر این نوجوان ۱۱ ساله به‌شدت بیمار بود در حدی که زمین‌گیر شده بود و چون نمی‌توانست مانند سابق فعالیت کند دچار افسردگی شده بود. یک روز درزمانی که پدر و دختر تنها بود او پدر را دلداری می‌دهد و می‌گوید صبر کن، چه طور خداوند حضرت ایوب را با فرزند و مالش امتحان کرد و تمام داستان حضرت ایوب را برای پدر تعریف کرد و پدر عزیزش را به صبر در برابر مشیت الهی دعوت کرده، درحالی‌که در سن خردسالی بوده است.

به گفته مادرش او بنا دارد انشاء الله بعدازآنکه حافظ کل شد به‌صورت گسترده و عمیق به معارف قرآنی بپردازد اما اکنون نیز در حد وسع وتوانش از دریای بیکران حقایق قرآنی بهره‌برداری می‌کند. به‌عنوان نمونه در یک مسابقۀ حفظ سورۀ واقعه به همراه معنا و مفهوم سوره که در مسجد امام علی النّقی (ع) در اسلامشهر برگزار شد شرکت کرد و علاوه بر حفظ سورۀ واقعه، مطالعۀ خوبی در مورد معنا و مفهوم سوره داشت به‌طوری‌که در این مسابقه رتبۀ دوم را کسب کرد درحالی‌که بسیاری از شرکت‌کنندگان در این مسابقه سنشان خیلی بیشتر از عطیه سادات بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *