حجت الاسلام والمسلمین حمزه محمدی، امام جمعه واوان اسلامشهر

جوان انقلابی را نباید با عناوین مختلف طرد کرد/ شناسایی ۱۷۰۰ فعال فرهنگی در جنوبغرب استان تهران

امام‌جمعه شهرک واوان بابیان اینکه همه باید قدر جوانان مؤمن و انقلابی را بدانند گفت: نباید آن‌ها را به عناوین گوناگون بخوانیم و این جوانان را طرد و منزوی کنیم که البته منزوی هم نمی‌شوند جوانان مؤمن و پرانگیزه با این حرف‌ها منزوی نمی‌شوند.

امام‌جمعه شهرک واوان بابیان اینکه همه باید قدر جوانان مؤمن و انقلابی را بدانند گفت: نباید آن‌ها را به عناوین گوناگون بخوانیم و این جوانان را طرد و منزوی کنیم که البته منزوی هم نمی‌شوند جوانان مؤمن و پرانگیزه با این حرف‌ها منزوی نمی‌شوند.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه محمدی فرمانده قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا (س) در همایش فعالان فرهنگی شهرک واوان که بعدازظهر امروز در شهرک واوان برگزار شد گفت: همه باید قدر جوانان مؤمن و انقلابی را بدانند همین جوانان مؤمن و انقلابی هستند که روز خطر سینه سپر می‌کنند و ۸ سال جنگ تحمیلی می‌روند.

وی ادامه داد: افرادی که به این جوانان با چشم بدبینی نگاه می‌کنند یا مردم را بدبین می‌کنند، به انقلاب اسلامی به استقلال و پیشرفت کشور خدمت نمی‌کنند این جوانان را باید حفظ کرد باید از آن‌ها قدردانی کرد.

امام جمعه واوان افزود: امروز بحمدالله جوانان انقلابی کم نیستند و نباید آن‌ها را به عناوین گوناگون بخوانیم و این جوانان را طرد و منزوی کنیم که البته منزوی هم نمی‌شوند جوانان مؤمن و پرانگیزه با این حرف‌ها منزوی نمی‌شوند لیکن باید قدر آن‌ها را بدانیم

وی بابیان اینکه وظیفه ما این است در خدمت فعالان فرهنگی باشیم افزود: اخیراً چند سال است که مقام معظم رهبری بروی لفظ «جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» توجه ویژه می‌کنند وقتی حکم امام‌جمعه کرمان زده می‌شود رهبری تأکید می‌کند که می‌روید در کرمان و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی جزء کارها و وظایف شماست. جبهه سازی، حلقه وصل بودن و در کنار هم بودن، شماها کارها را در میدان انجام می‌دهید صرفاً ما باید حلقه وصل باشیم و دوستان را کنار یکدیگر قرار بدهیم.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به حضور ۴۰ مجموعه فرهنگی در مراسم و تجلیل از ۱۵ مجموعه فرهنگی خاطرنشان کرد: مسئولین محترم شهرستان بدانند که این شهرک در حاشیه اتفاقات بزرگی در آن رقم خورده که همت خود دوستان بوده است.

امام‌جمعه واوان گفت: هیئت یا مهدی و محبان رضا و دیگر هیئت و کارهایی که گروه سرود که در سطح ملی ارائه برنامه می‌کند تا کاری که مجموعه خاکی‌ها که تولید محتوا و کتاب تولید کنند این باعث افتخار ما است گروه سرود، تولید محتوا، تولید کتاب، خیریه فعال و کسانی که در عرصه خواهران فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به حضور فعال بسیجیان در حوزه فرهنگی واوان گفت: بسیج واوان با جاهای دیگر فرق دارد الحمدالله اتفاقات خوبی را رقم می‌زنند مساجد خوبی در این شهرک وجود دارد که آن شاءالله روزبه‌روز بهتر هم می‌شود و باید اتفاقات بهتری رقم بخورد.

این مسئول گفت: دوست داشتیم واوان را در قامت یک شهرک فرهنگی و دینی ببینیم در حال حاضر با افرادی که در میدان در حال فعالیت هستند به این سمت درحرکت هستیم.

وی بابیان اینکه نگاه‌ها به واوان تغییر کرده است خاطرنشان کرد: نگاه، نگاه فرهنگی است و نگاه سابق نیست و بسیاری از افراد که علاقه نداشتند منزلشان در واوان باشد امروز علاقه پیدا کردند که به واوان بیایند. بسیاری از مسئولین اسلامشهر در واوان سکونت دارند این ارتقاء سطح کیفی، فرهنگی و اجتماعی واوان الحمدالله به مدد و توفیق الهی و کارهایی که جوانان بسیجی انجام دادند میسر شده است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س) گفت: اولین کاری که باید انجام بدهیم این است که همدیگر ا دوست داشته باشیم به‌عنوان‌مثال اگر هیئت یا مهدی موفق است هیئت محبان رضا باید سجده شکر به‌جا بیاورد، اگر مسجد سیدالشهدا اتفاق خوبی در آن رغم بخورد بچه‌های مسجد خاتم باید خوشحال باشند و اگر در کانونی اتفاق خوبی رغم بخورد دیگر مجموعه‌ها باید دست به اسمان بردارند و خدا را شکر کنند.

وی تأکید کرد: این دوست داشتن است که زمینه ظهور را فراهم می‌کند و وقتی مرزها و کینه‌ها کنار رفت وقتی مجموعه انقلابی همدیگر را دوست داشته باشیم و هم دل باشیم و با حفظ استقلال که هرکسی کار خود را هم انجام دهد این همان اتفاقی است که امام زمان راضی ست.

حمزه محمدی بابیان اینکه نباید به این مقدار راضی بود چراکه موضوعات مهم‌تری پیش رو است خاطرنشان کرد: تازه جبهه سازی رخ‌داده است باید همین اتفاق در پرند، رباط‌کریم، گلستان، بهارستان و دیگر جاها رخ دهد.

وی بابیان اینکه بیش از ۱۷۰۰ فعال فرهنگی در این شهرستان‌ها شناسایی‌شده افزود: بیش از ۸۰۰ مجموعه فعال در این شهرستان‌ها شناسایی‌شده این جبهه سازی در حال اتفاق است اما بچه‌های واوان بیشتر باید کمک کنند حال که مرکزیت ظاهری جبهه در واوان رخ‌داده است بچه‌های واوان بیشتر باید به ما انرژی بدهند.

پیش از سخنان امام جمعه واوان مسئولین ۱۵ مجموعه فرهنگی واوان گزارشی از فعالیت خود ارائه کردند. همچنین در پایان مراسم به این مجموعه های فرهنگی تندیسی به رسم یادبود اهدا شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *