جلسه ستاد فضای سبز اسلامشهر برگزار شد

جلسه ستاد فضای سبز شهرستان اسلامشهر با حضور مسئولان برگزار شد.

به گزارش اسلامشهرخبر،مصطفی آقاعلیخانی معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان اسلامشهر در این جلسه در سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع ساماندهی ورودی و خروجی شهرستان و با اشاره به تعداد جلسات برگزار شده در این باره از مسولین اجرائی خواست که با در نظر گرفتن نزدیکی ایام تعطیلات نوروزی نسبت به اجرائی کردن مصوبات جلسات و بستر سازی مناسب خصوصا در محور آزادگان – احمد آباد مستوفی  اهتمام جدی تری داشته باشند.
وی با اشاره به وضعیت ناهنجار ورودی شهرستان از مسیر آزادگان –  احمد آباد مستوفی ظهار داشت: ادارات ذیربط تلاش خود را در زمینه زیباسازی ورودی مسیر فوق در اطراف  معدن شن و ماسه شهید بروجردی معطوف داشته و نهایت همکاری را بمنظور اجرائی شدن پروژه مصوب ، انجام دهند.
آقاعلیخانی با اشاره به مشکل کم آبی منطقه بر لزوم عدم  آبیاری فضاهای سبز با آب شرب بهداشتی تاکید کرد و گفت: ادارات ذیربط از گونه هائی در کاشت استفاده کنند که از مقاومت بیشتری برخوردار بوده و به آب کم نیاز داشته باشند.
وی افزود: در راستای استفاده بهینه از زمان و موسم کاشت ، دهیاریها از طریق بخشداران منطقه و شهرداریها و جهاد کشاورزی سهمیه مورد نیاز خود را در اسرع وقت به اداره منابع طبیعی اعلام کنند تا اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نسبت به تامین و تخصیص نهالهای با کیفیت اقدام کند.
معاون فرماندار اسلامشهر همچنین با بیان اینکه با توجه به آغاز فصل هرس درختان ، ادارات برق اسلامشهر و چهاردانگه هماهنگی های لازم را با شهرداریها بعمل آورند تا با رعایت نکات فنی نسبت به هرس درختان اقدام شود افزود: با توجه به اینکه در آستانه دهه مبارک فجر و هفته منابع طبیعی قرار داریم ، بهره برداری و افتتاح پارکها و فضای سبز مناطق ده عباس ، ملک آباد ، بهرام آباد و علی آباد طپانچه (حسین آباد ) تسریع شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *