جریمه ی مشمولان غایب خدمت سربازی اعلام شد

جریمه ی مشمولان غایب خدمت سربازی اعلام شد

براساس تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور پایه ریالی مشمولان غایب خدمت سربازی متناسب با مدرک تحصیلی از ۱۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد. به گزارش اسلامشهرخبر، بر اساس این تبصره به دولت اجازه داده می‌شود کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از ۸ سال غیبت دارند را […]

براساس تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور پایه ریالی مشمولان غایب خدمت سربازی متناسب با مدرک تحصیلی از ۱۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

به گزارش اسلامشهرخبر، بر اساس این تبصره به دولت اجازه داده می‌شود کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از ۸ سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال ۹۶ تسویه می‌شود معاف کند.

تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف ۱۵۰۱۲۸ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود و تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال در قالب ردیف ۱۳۰-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره ۹ این قانون به صورت مساوی به ردیف‌های ذی‌ربط تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقتنامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص می‌یابد.

میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح زیر می‌باشد:

 

مدرک تحصیلی پایه ریالی جریمه مشمولان غایب
زیر دیپلم ۱۰۰ میلیون ریال
دیپلم ۱۵۰ میلیون ریال
فوق دیپلم ۲۰۰ میلیون ریال
لیسانس ۲۵۰ میلیون ریال
فوق لیسانس ۳۰۰ میلیون ریال
دکتری عمومی علوم پزشکی ۳۵۰ میلیون ریال
دکتری تخصصی غیر علوم پزشکی ۴۰۰ میلیون ریال
دکتری تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر ۵۰۰ میلیون ریال

۱- به ازای هر سال غیبت مازاد در ۸ سال ۱۰د رصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از ۶ ماه یکسال محسوب می‌شود.

۲- برای مشمولان متاهل ۵ درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند ۵ درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

۳- مشمولان غایبی که به صورت اقساطی و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمایند می‌توانند گواهینامه رانندگی اخذ کنند.

۴- محرومیت‌های مندرج در بند «ت» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور درمورد دارندگان کارت معافیت ناشی از اجرای حکم بند مذکور از ابتدای سال ۹۶ لغو می‌گردد.

۵- فرزندان ایثارگران مشمول ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان با هر مقطع تحصیلی مشمول ردیف اول جدول با اعمال ۵۰ درصد تخفیف می‌شوند.

۶- مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از ۵۰ درصد تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *